Zvezdi izmakao trijumf u Bernu zbog VAR-a, odluka u Beogradu

Izvor: Radio Televizija Vojvodine, 21.Avg.2019, 08:22   (ažurirano 02.Apr.2020.)

U prvoj utakmici plej ofa za Ligu šampiona Crvena zvezda je večeras u Bernu igrala nerešeno 2:2 (1:1) protiv švajcarskog prvaka Jang Bojsa i ima veliku šansu da se drugu godinu zaredom plasira u to elitno takmičenje.

Sa dva gola postignuta u gostima Zvezda je stekla lepu prednost, ali posao još nije završila, jer je Jang bojs pokazao da je veoma dobra ekipa i da neće biti bez šansi u Beogradu. >> Pročitaj celu vest na sajtu Radio Televizija Vojvodine <<

Švajcarci su večeras čak 26 puta šutirali na gol Crvene zvezde i u par navrata samo je sreća bila na strani crveno-belih, pa će prvak Srbije u revanšu morati da bude veoma mudar i oprezan.

Utakmica je loše počela za naš tim, jer su domaćini poveli već u sedmom minutu, kada je Asale iskoristio loše postavljanje štopera Zvezde i savladao Borjana.

Crveno beli nisu pali, krenuli su hrabro napred i već posle 11 minuta Degenek je udarcem glavom lobovao golmana Jang Bojsa i izjednačio.

Imala je Zvezda u 36. minutu stopostotnu šansu da povede, kada se Marin našao sam ispred golmana i uspeo je da ga prebaci, ali je jedan fudbaler domaćeg tima izbacio loptu sa gol linije.

Ono što nije uspeo Marin, uradio je Garsija u drugom minutu nastavka i tako je pogotkom krunisao debi u crveno-belom dresu.

Jang bojs je potom preuzeo inicijativu i propustio je nekoliko dobrih prilika za izjednačenje, a drugi gol je postigao u 73. minutu iz jedanaesterca, koji je nesmotreno napravio Boaći. Strelac je bio Oro.

Do kraja utakmice Švajcarci su opsedali gol Crvene zvezde, ali nisu uspeli da postignu treći pogodak.

Bez obzira na to, prvak Srbije je ostvario odličan rezultat, identičan kao pre 15 godina protiv istog rivala u kvalifikacijama za LŠ, i sa velikim izgledima čeka revanš u Beogradu i "deja vu" eliminacije "mladih momaka".

Posebno što će imati veliku podršku navijača, ali i spremnijeg Garsiju koji je već večeras najavio da će biti veliko pojačanje.

Revanš na stadionu "Rajko Mitić" na programu je sledećeg utorka.

Ovako je protekao meč:

22.53 – Kraj meča, Jang Bojs – Crvena zvezda 2:2.

22.49 – Igra se još pet minuta nadoknade vremena.

22.43 – Umesto Vukanovića u igru ulazi Njegoš Petrović.

22.42 – Još jedna prilika za Oroa. Udarac Francuza sa gol linije "čisti" Gobeljić.

22.34 – Druga izmena za crveno-bele. Tomane ulazi umesto Boaćija.

22.33 – GOL! Siguran je Oro sa bele tačke, rezultat je ponovo nerešen 2:2.

22.32 – Penal za domaćine.

22.31 – Boaći ruši Ngamalea u svom kaznenom prostoru. Dani Makeli koristi pomoć VAR-a.

22.30 – Slabija igra Zvezde, domaći tim napada.

22.24 – Borjan brani udarac Ebišera.

22.22 – Ozbiljna prilika za domaćine, Nsale promašuje gol iz izgledne situacije.

22.16 –  Žuti karton za Žandera odmah po ulasku u igru.

22.15 – Menja i trener Jang Bojsa, umesto Sijera ulazi Fasnaht .

22.12 – Izmena u timu Zvezde – umesto strelca drugog gola Garsije u igru ulazi Žander.

22.06 – Sijero ruši Marina sa leđa i dobija žuti karton.

22.04 – GOOOL! Garsija postiže svoj prvenac za Zvezdu u prvim sekundama drugog poluvremena!

22.03 – Nastavljen je meč.

21.48 – Poluvreme. Jang Bojs – Crvena zvezda 1:1.

21.47 – Novi žuti karton za domaćine upisuje Ebišer zbog starta nad Marinom.

21.38 – Sada napadaju Švajcarci – pokušao je Ngamaleu, ali Borjan još jednom odlično interveniše.

21.37 – Još jedan opasan napad Zvezde, golman Fon Balmos stiže do lopte pre Boaćija.

21.37 – Prvi žuti karton na meču dobio je Nsame, napadač Jang Bojsa.

21.35 – Veliku priliku za Zvezdu propušta Marko Marin. Kontranapad crveno-belih, asistirao je Garsija, ali je Lustenberger intervenisao sa gol linije.

21.25 - Dve velike šanse za Jang Bojs u istom minutu, dve odlične odbrane Milana Borjana. Prvo je pokušao Lotomba, golman Zvezde intervenisao sa gol linije, da bi u nastavku snažno šutirao Ebišer, ali Borjan skreće loptu u korner.

21.17 - GOOOL za crveno-bele! Degenek glavom izjednačava posle kornera Marina i oslobađa Zvezdu pritiska.

21.17 – Zvezda se postepeno oslabađa inicijative protivnika na terenu.

21.06 - GOL za Jang Bojs! Asale pobegao odbrani i ispod ruku Borjana poslao loptu u mrežu Zvezde.