Totenhem nesiguran pred Zvezdu, minimalac Čelsija

Izvor: B92, 19.Okt.2019, 18:22   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Fudbaleri Totenhema nastavljaju sa posrtanjima u Premijer ligi Engleske.

Finalista prošlog ciklusa Lige šampiona nikako da uhvati željenu formu, a ovog puta, svega nekoliko dana pred duel sa Crvenom zvezdom, pevci su se jedva spasli poraza kod kuće od ekipe Votforda (1:1).

Gosti su i dalje poslednji na tabeli, ali sigurno da neće biti zadovoljni jer ih je svega nekoliko minuta delilo od trijumfa.

Iako je Totenhem imao više šansi, do izjednačujućeg >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << gola stigao je tek u 86. minutu i to preko Dele Alija koji je iskoristio nesporazum Femenije i golmana Forstera, ukrao je loptu i izjednačio na 1:1.

Moraće nešto da uradi Maurisio Poćetino, jer je ovo bio treći uzastopni meč u kojem njegov tim nije uspeo da dođe do pobede.

Što se tiče njihovog gradskog rivala Čelsija, on je zabeležio trijumf, peti u sezoni. Izabranici Frenka Lamparda slavili su sa 1:0, ali kako su igrali i koliko su šansa imali može se reći da je Njukasl dobro prošao.

Čovek odluke bio je Markos Alonso, na asistenciju Hadson-Odoija u 73. minutu savladao je golmana Dubravku za novo slavlje "plavaca" na Stamford bridžu.

Sa dobrim partijama nastavlja i Lester koji je kod kuće uspeo da načini preokret i pobedi Barnli sa 2:1.

Gosti su poveli u 26. minutu golom, Vuda, da bi Džejmi Vardi pred odlazak na odmor izjednačio.

Gol odluke postugao je reprezentativac Belgije Juri Tilemans u 74. minutu i ovom pobedom Lester je, makar privremeno, zbog bolje gol razlike u odnosu na Čelsi, izbio na drugo mesto tabele Premijer lige.