Izvor: MozzartSport.com, 15.Jun.2020, 00:08

Sosijedad je izabrao teži put ka Ligi šampiona

Samo 1:1 u San Sebastijanu

Sve je išlo ka tome da se Real Sosijedad učvrsti na četvrtoj poziciji Primere, čak i da pripreti Sevilji na trećem mestu. Atletiko Madrid je danas igrao nerešeno, ali su Baskijci odbili taj poklon. Gledajući šta se dešavalo večeras remi je najpravedniji ishod, ali Osasuna je zasluženo osvojila bod – 1:1.

Tim iz Pamplone je bio rasterećen, i tako je i odigrao. Vrlo dobro je delovao tim za koji je igrao nekadašnji vezista Partizana >> Pročitaj celu vest na sajtu MozzartSport.com << Darko Brašanac. Iz brzih kontri ugrožavali su gol Sosijedada. Nekoliko šansi nisu rešili na adekvatan način, ali su iskoristili poklon u 29. minutu. Rukom je igrao Elustondo, a siguran sa kreča bio je Adrian Lopez.

Najleši detalj na meču viđen je u 61. minutu. Pre svega zbog sjajnog prodora Hozea. U brišućem trku vezista domaćina je prešao više od pola terena. I potom poslužio Orizabala za izjednačujući pogodak. Na veliku žalost domaćih navijača bio je to i konačan rezultat.