Izvor: MozzartSport.com, 02.Maj.2021, 23:15

Potop Rome, ugrožena i Konferencijska liga (VIDEO)

Sampdorija slavila sa 2:0

Romini problemi su dostigli vrhunac u poslednjih mesec dana. Vučica je posle debakla u Mančesteru ostala definitivno bez šansi da igra u Ligi šampiona naredne sezone, a ekipi Paula Fonseke u finišu prvenstvene trke biće ugroženo i osvajanje i sedmog mesta, koje grantuje plasman u kvalifikacije za novoformiranu Konferencijsku ligu. Ekipa iz Večnog grada večeras je poražena >> Pročitaj celu vest na sajtu MozzartSport.com << na Luiđi Ferarisu od Sampdorije, pa sada ima samo dva boda više od osmoplasiranog Sasuola - 2:0 (1:0).

Ekipa Klaudija Ranijerija iskoristila težak trenutak u kojem se nalazi protivnički sastav, poveli su u idealnom trenutku, u poslednjim trenucima prvog poluvremena, preko Adrijena Silve, a onda duplirali prednost u 66. minutu posle kontranapada koji je u gol pretvorio Jakub Jankto.

Edin Džeko je bio jedan od tragičara u gostujućem timu. Poništena su mu dva gola zbog ofsajda u 28. i 58. minutu, tri minuta pre prvog gola Sampdorije propustio je stopostotnu priliku, a onda je u 72. minutu promašio jedanaesterac i propustio poslednju šansu da vrati svoj tim u igru. Njegov udarac sa bele tačke odlično je pročitao Emil Aduero i tako osigurao da bodovi ostanu u Đenovi. Roma je imala i još jedan poništen pogodak u 68. minut, kada je mrežu domaćina zatresao Borha Majoral, ali je tada usledila zvanična reakcije iz VAR sobe, odakle je signalizirano da se radilo o ofsajd poziciji.

Fonseka je pokušao da probudi ekipu tako što je od starta meča u navalu gurnuo Džeka i Majorala, ali je ponovo viđeno dosta propusta u defanzivi gostujućeg tima, što je rezultiralo primljenim golovima.

Sampdorija je daleko od Evrope, ali je potvrdila dobru formu, ovo joj je treće slavlje u poslednja četiri meča, pa se zasluženo nalazi na prilično ugodnoj devetoj poziciji.