Pobede Liverpula, Barselone, Napolija...

Izvor: RTS, 23.Okt.2019, 23:18   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Favoriti su, sa više ili manje lakoće, uglavnom slavili u završom danu trećeg kola evropske Lige šampiona.
Liverpul je u Belgiji bio bolji od ekipe Genka rezultatom 4:1, u jednom zaista interesantnom meču.

Okslejd-Čembrlejn je postigao prva dva gola za šampiona Evrope (jedan od tih je bio posebno lep). Potom su Mane >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << i Salah razmenili asistencije i svaki je postigao po gol za 4:0 za Liverpul, koji je u 4:1 pretvorio fudbaler domaćih Odej.
Liverpul je sada drugi na tabeli sa 6 bodova, jednim manje od Napolija, dok je Genk osvojio tek jedan.
Upravo je Napoli stigao do nove pobede. Italijani su rezultatom 3:2 savladali Salcburg u gostima.
Dris Mertens je postigao dva gola i time pretekao Dijega Maradonu na listi strelaca kluba sa stadiona San Paolo. Insinje je postigao treći gol za Napoli, dok je oba gola za Salcburg postigao Haland.
Barselona slavila u gostima protiv praške Slavije sa 2:1. Prvi gol je postigao Mesi, i tako postao prvi igrač u istoriji LŠ koji je bio strelac barem jednog gola u 15 uzastopnih sezona.
Izjednačio je Boril u 50. minutu, ali je ipak tri boda Blaugrani doneo Olajinka u 57. minutu.