Napoli srušio prvaka Evrope, šou Halanda, slavlje Valensije u Londonu

Izvor: Radio Televizija Vojvodine, 17.Sep.2019, 07:16   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Fudbaleri Napolija pobedili su Liverpul 2:0 u Napulju u derbiju prvog dana Lige šampiona.

Meč na San Paolu odlučili su Dris Mertens iz penala i Fernando Ljorente golovima u samom finišu, za drugi trijumf Napolija u dve godine nad sadašnjim prvakom Evrope.

Taj meč sa klupe propratio je srpski reprezentativac Nikola Maksimović.

Vredi istaći i "het-trik" Erlinga Halanda na debiju u Ligi šampiona za prvenac Salcburga nad Genkom 6:2 u istoj E grupi, >> Pročitaj celu vest na sajtu Radio Televizija Vojvodine << za razliku od Dortmunda gde su mreže mirovale u susretu Borusije i Barselone.

Ajaks sa kapitenom Dušanom Tadićem (90 minuta) lako je savladao Lil 3:0 u Amsterdamu, dok je Valensija iznenadila Čelsi u Londonu pogotkom Rodriga Morena.

U G grupi, Lajpcig je slavio 2:1 u Lisabonu protiv Benfike Ljubomira Fejse (90 minuta) i već preuzeo čelnu poziciju na tabeli.

Junak na Lužu bio je nemački centarfor i dvostruki strelac Timo Verner.

Slavija ispustila pobedu u Milanu, remi Liona i Zenita

Fudbaleri Intera i praške Slavije remizirali su u Milanu 1:1, a isti rezultat viđen je u Lionu gde gostovao Zenit na otvaranju nove sezone u Ligi šampiona.

Zenit, na čelu sa kapitenom Branislavom Ivanovićem (90 minuta), postigao je prvi pogodak u elitnom takmičenju ove sezone preko Serdara Azmuna u 41. minutu, ali je domaćin izjednačio pogotkom Memfisa Depaja u 50. iz penala za remi u meču G grupe.

U F grupi Inter je kiksnuo na "Đuzepe Meaci" i to tako što je jedva izvukao bod u sudijskoj nadoknadi.

Rezervista Nikolo Barela u 92. minutu doneo je remi italijanskom velikanu, nakon što je Peter Olajinka pogodio za goste u 63.

Rezultati i strelci:

E grupa:

Salcburg - Genk 6:2 (Haland 2, 34, 45, Hvang 36, Sobošalai 45+2, Ulmer 66 - Lusimi 40, Samata 62),

Napoli - Liverpul 2:0 (Mertens 82. penal, Ljorente 90+2)