Izvor: MozzartSport.com, 02.Okt.2020, 00:28

Ludilo u Portugaliji: Milan se spasao u poslednjem minutu produžetaka, pa prošao posle 25 penala!

Nije se posrećilo Rio Aveu

Četiri puta imali su igrači Rio Ave na panju skupocenu glavu Milana. Trebalo je samo da zamahnu mačem i dođu do najvrednijeg skalpa u životu, ujedno i plasmana u Ligu Evrope Posle 120 minuta fudbala u Portugaliji vodili su 2:1 protiv višestrukog šampiona Evrope, ali je onda štoper Nelson Monte napravio penal i pomogao Rosonerima da stignu do produžetaka – 2:2.

A tamo smo videli jednu od najdužih serija u nolvijoj istoriji >> Pročitaj celu vest na sajtu MozzartSport.com << evropskog fudbala. Bilo je potrebno 25 jedanesteraca da bi se dobio konačni pobednik. Ovog puta rulet se posrećio Milanu – 10:11.

Međutim, dugo će žaliti u Rio Aveu za osmom serijom. Tada je noga zadrhtala Kolombu, ali je Nelson Monte odgovorio istom merom. Milan se sačuvao posle još jednog promašaja Điđija Donarume i Benasera. Drhtale su noge fudbalerima Rio Avea. Na kraju im nije bilo spasa, jer je četvrti promašaj bio koban.

Sigurno je da u Milanu ne bi sekli vene i da su ostali bez fudbala četvrtkom. Međutim, sigurno će u italijanskom velikanu dugo prepričavati triler sa srećnim krajem protiv Rio Ave. Posebno što je domaćin odigrao strašan meč. Direktnim fudbalom, i majstorskim golovima Žardelasa i Dale vimali prednost od prvog minuta produžetka. Milan je u Portugaliju došao sa vrlo respektabilnim timom. Nije bilo Zlatana Ibrahimovića, ali Pioli je izveo tim u kojem su glavne uloge imali Benaser, Čalhanoglu, Kesi, Teo Ernandez. Očekivao se lakši posao, ali su na kraju pukom srećom Milanezi sačuvali živu glavu. Pogurao ih je neverovatnom greškom u drugom minutu sudijske nadokande domaći štoper. A potom i sreća u ludoj penal seriji.

Još jednom smo dobili potvrdu teze da je lisabonski Sporting uklet klub. Lisabonski Lavovi su deklasirani u sudaru sa LASK-om – 1:4 Tim iz Linca je pokazao da nije slučajno pravio uspehe širom Evrope.

Bilo je to klasično čišćenje Portugalaca. Sporting je uspeo da se drži u prvom poluvremenu, ali u nastavku nije bio konkurentan. Za devet minuta LASK je postigao tri gola i zatvorio meč.

Totenhem se raspucavao u sudaru sa Makabijem iz Haife (7:2). Iako protivnik nije bio iz kategorije najtežih, Žoze Murinjo ništa nije hteo da prepusti slučaju. Poslao je na teren Harija Kejna, Mouru, tu je bio i Deli Ali. Uspeli su Izraelci da izjednače, ali su brzo uleteli u mašinu. Do kraja poluvremena Totenhem je postigao još tri gola.

Na kraju je do het-trika stigao Heri Kejn.