LŠ (kval.) - Duća 2/3 sa kreča, Ajaks ide dalje, prštalo u Kijevu, sjajni Dinamo! (video)

Izvor: Sportske.net, 13.Avg.2019, 22:37   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Olimpijakos i Rozenburg sigurni, Bazel ispao u Lincu.

PAOK je još jednom pokazao zube favorizovanom Ajaksu, ali su "Kopljanici" ipak slavili sa 3:2 (1:1) i tako se domogli plej-ofa za plasman u grupnu fazu Lige šampiona.

Poveli su gosti iz Soluna u 23. minutu preko Bisesvara.

Samo devet minuta kasnije velika šansa za Ajaks da poravna, dobili su jedanaesterac, Tadić je preuzeo >> Pročitaj celu vest na sajtu Sportske.net << odgovornost, ali je Pasčalakis uspeo da odbrani njegov pokušaj sa kreča!

Ipak, već u 43. minutu, novi penal za ekipu iz Amsterdama i opet odgovornost preuzima Tadić.

Ovoga puta je prevario čuvara mreže PAOK-a i poravnao rezultat.

Sa 1:1 se otišlo na odmor, da bi do preokreta Ajaks stigao u 79. minutu, Taljafiko je pogodio mrežu grčkog sastava nakon centaršuta Zijeha.

Na 3:1 je povisio Dušan Tadić, kada je još jednom dobio priliku da izvede penal, ponovo je bio precizan.

Sjajan meč u Kijevu, Dinamo je ugostio Klub Briž, na kraju 3:3 (1:1), Belgijanci idu dalje kako su kod kuće slavili minimalcem.

Poveli su Ukrajinci preko Bujalskog u šestom minutu, rezultat je poravnao Deli u finišu prvog dela.

U nastavku Dinamo ponovo stiže do prednosti preko Šepeleva.

U 82. minutu Kijevljani ostaju sa igračem manje, Burda je zaradio drugi žuti, ali je samo dva minuta kasnije Tau uzvartio istom merom, pa su snage ponovo bile poravnate.

U 88. minutu Briž stiže do novog izjednačenja, Vormer je bio strelac, da bi autogolom Mehele u trećem minutu nadoknade dao nadu Dinamu.

Ipak, sve je postalo jasnije dva minuta kasnije, kada je Openda pogodio i postavio konačan rezultat.

Zagrebački Dinamo je slavio u Mađarskoj protiv Ferencvaroša sa 0:4 (0:1), te sa ukupnih 5:1 ide dalje.

Poveli su preko Ademija u 16. minutu i sa tim rezultatom se otišlo na odmor.

Nakon dva minuta igre u nastavku Petković je povisio na 2:0, u 55. minutu je na semaforu stajalo 3:0 u korist Zagrepčana, nakon pogotka Olma.

Konačan rezultat postavio je Gojak u 79. minutu utakmice.

U ostalim duelima, videli smo pobedu APOEL-a od 0:2 u Azerbejdžanu protiv Karabaga, Kiprani idu dalje sa 3:2.

Rozenburg je slavio sa 3:1 protiv Maribora i sa ukupnih 6:2 izborio plej-of, dok je Olimpijakos potvrdio pobedu iz Istanbula, slavili su sa 2:0 u Pireju protiv Bašakšehira, sa ukupnih 3:0 idu dalje.

LASK je u Lincu savladao Bazel sa 3:1, pa su tako potvrdili pobedu iz Švajcarske, sa ukupnih 5:2 Austrijanci idu dalje.

Karabag - APOEL 0:2 (2:3)

Rozenburg - Maribor 3:1 (6:2)

Dinamo Kijev - Klub Briž 3:3 (3:4)

Ferencvaroš - Dinamo Zagreb 0:4 (1:5)

Ajaks - PAOK 3:2 (5:4)

LASK Linc - Bazel 3:1 (5:2)

Olimpijakos - Bašakšehir 2:0 (3:0)