Inter udavio Borusiju - Lautaro prekinuo uspavanku, Kandreva stavio tačku

Izvor: RTS, 23.Okt.2019, 20:46   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Inter "udavio" Borusiju - Lautaro prekinuo uspavanku, Kandreva stavio tačku

Fudbaleri Intera savladali su Borusiju iz Dortmunda sa 2:0 u derbi meču trećeg kola Lige šampiona.
Očekivali su mnogi spektakularan fudbal u derbiju u Milanu, ali od toga nije bilo ništa.

Bez prilika, bez šansi, bez atraktivne igre gotovo čitav prvi deo igre.
Publiku u Milanu je razbudio Lautaro Martinez, koji je doneo prednost domaćinu u 22. minutu. De Fraj je sjajno proigrao >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << Argentinca, koji je umakao zadnjoj liniji i pogodio za 1:0.
Čekala se odluka VAR-a, da li je slučajno Martinez bio u nedozvoljenoj poziciji, ali nakon nekoliko desetina sekundi strepnje, sudija Tejlor je pokazao na centar.
Očekivao se odgovor Borusije, ali ga nije bilo sve do poslednjeg minuta prvog dela igre.
Sančo je odlično šutirao, ali je Handanović još bolje reagovao i sačuvao mrežu.
Kako je počeo prvi deo igre, tako je i drugi. Ništa se nije dešavalo prvih dvadesetak minuta igre.
Najviše uzbuđenja viđeno je krajem meča, tačnije u 81. minutu, kada je Inter imao savršenu priliku da stavi tačku na meč.
Humels je oborio Espozita, Lautaro Martinez namestio loptu na kreč, ali mu je Burki odbranio udarac.
Inter je, ipak uspeo da zada još jedan udarac gostima, posle brzog napada koji je snažnim udarcem završio Kandreva.
Velika borba će se voditi do poslednjeg kola grupne faze, pošto je Barselona pobedom u Pragu sela na vrh tabele.
Mesi i Suarez (uz pomoć odbitka) su pogađali za Barsu, Boril za Spartu, ali su bodovi otišli u Španiju.
Barsa je prva u grupi sa sedam bodova, Inter drugi sa četiri, koliko ima i Dortmund, dok je Sparta poslednja sa svega jednim bodom.
Ovako je proteklo veče u Ligi šampiona
22.50 - Završen je meč u Milanu.
22.50 - Lil je izjednačio protiv Valensije, golom Ikonea.
22.47 - Genk je postigao utešni gol, rezervista Odej je strelac.
22.46 - Inter vodi sa 2:0, golom Kandreve.
22.45 - Salah se upisao u strelce u Belgiji, Liverpul vodi 4:0.
22.44 - Golom Picija, Benfika dolazi do prednosti u finišu meča.
22.36 - Liverpul vodi sa 3:0, prelepa akcija šampiona Evrope koju je završio Mane.
22.35 - Dva minuta kasnije, Napoli ponovo vodi - Lorenco Insinje je strelac.
22.33 - Novi gol Halanda, Salcburg je izjednačio protiv Napolija.
22.29 - Lion je izjednačio u Lisabonu, Memfis Depaj je strelac.
22.25 - Mertens je postigao drugi gol za Napoli, koji ponovo vodi u Salcburgu.
22.20 - Valensija je povela protiv Lila, golom Kevina Gameira.
22.16 - Liverpul je uvećao prednost u Belgiji, nov, predivan gol, je postigao Čemberlen.
22.14 - Nije bila radost domaćih dugog veka, Suarez je doveo Barselonu u vođstvo.
22.07 - Izjednačenje u Pragu, Boril je postigao gol protiv Barselone.
21.48 - Poluvreme u Milanu, a i na ostalim mečevima.
21.41 - Halandu je poništen gol u osmom minutu, ali nije ui 40. sa bele tačke. Salcburg je izjednačio.
21.22 - Uspavanku u Milanu prekinuo je Lautaro Martinez, koji je umakao zadnjoj liniji Dortmunda i doneo prednost Interu.
21.17 - Mertens donosi prednost Napoliju u Austriji, Salcburg je prethodno zatresao mrežu, ali je VAR poništio pogodak.
21.05 - Benfika je postigla gol, tačnije Rafa Silva.
21.03 - Vodi i Barselona u Pragu, Leo Mesi je strelac.
21.03 - Liverpul je poveo u Belgiji, golom Čemberlena.
21.00 - Počeo je meč u Milanu.
20.40 - Sastavi timova.
Inter: Handanović, Škrinijar, De Fraj, Godin, Asamoa, Galjardini, Brozović, Barela, Kandreva, Lukaku, Martinez.
Borusija: Burki, Hakimi, Akandži, Humels, Šulc, Dilejni, Vitsel, Sančo, Azar, Vajgl, Brandt.
Dva bivša šampiona Evrope u grupi su sa Barselonom i Slavijom iz Praga.

Trenutno prva u grupi je Borusija sa četiri boda, a domaćini su poslednji sa samo jednim podom što im je još jedan od motiva da u večerašnjoj utakmici iskažu maksimum angažovanja.
Utakmica Intera i Dorusije iz Dortmunda počinje u 21 čas uz direktan prenos na Prvom programu RTS-a,strim je na RTS Planeti (za posetioce iz Srbije), a tok meča i kretanje rezultata možete pratiti na našem portalu.