Izvor: MozzartSport.com, 10.Apr.2021, 23:51

Benfika ne odustaje od Lige šampiona: Petarda za šestu uzastopnu recku, Seferović 2+2

Niz Pakos Fereire od 11 uzastopnih mečeva bez poraza na domaćem terenu konačno prekinut

Iz šampionske trke Benfika je odavno izašla, Sporting je u finiš sezone ušao sa velikom bodovnom prednošću (pride ima i utakmicu manje), ali daleko od toga da ekipa Žorža Žezusa nema motiva. Druga pozicija i direktan plasman u Ligu šampiona i dalje su u igri, a lisabonski tim sa šest vezanih pobeda ima svako pravo da joj se nada.

Poslednju, najubedljiviju >> Pročitaj celu vest na sajtu MozzartSport.com << u nizu, Orlovi su upisali u 26. kolu na gostovanju Pakos Fereiri i nastavili da dišu drugoplasiranom Portu za vratom - 5:0 (3:0).

Svega petnaestak minuta bilo je potrebno Benfiki da u okolini Porta ulovi čitav plen. U razmaku od 38. do osmog minuta nadoknade prvog dela, Žezusovi izabranici su postigli tri gola i "ubili" svaku nadu Fereire da će i 12. uzastopni put ostati neporažena na svom terenu.

Veliku uslugu gostima je učinio vezista Pakosa Stiven Eustakio, koji je sredinom prvog poluvremena zaradio direktan crveni karton i ostavio svoje igrače da se brojčano inferiorniji više od sat vremena nose sa kvalitetnijim rivalom. Očekivano - nisu izdržali. U pomenutom 38. minutu Diogo Gonkalveš je presekao jednu poprečnu loptu protivničke ekipe i sam uspešno završio akciju snažnim, preciznim udarcem za vođstvo lisabonske ekipe. Nedugo zatim Rafa Silva je ispratio i završio kontru koju je sa svoje polovine povukao Haris Seferović, da bi se u dubokoj nadoknadi prvog dela švajcarski reprezentativac i sam upisao u strelce.

No, nije se Seferović ni tu zaustavio. U finišu meča 29-godišnji fudbaler je još jednom pogodio mrežu rivala, 16. put u sezoni, te trenutno vodi u trci za najboljeg strelca Primeire, sa golom više od Sportingovog Pedra Gonkalveša. Savršeno veče Haris je u 89. minutu zaokružio još jednom asistencijom, šestom u prvenstvu, koju je u gol pretvorio Darvin Nunjez.