
Izvor: JUGpress.com, 09.Okt.2019, 15:11 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Deci sa smetnjama u razvoju besplatne karte tokom Dečje nedelje
LESKOVAC
Kompanija Arena trambolina „Kengur“, kao deo svog odgovornog poslovanja prema lokalnoj zajednici, a povodom Dečje nedelje, odlučila se na saradnju sa udruženjima i školama koje rade sa decom sa smetnjama u razvoju, a to su škola 11. Oktobar, Udruženje roditelja „Ringeraja“ i Dnevni boravak „Duga“.
„U želji da dožive nezaboravno iskustvo tokom njihovog praznika, „Kengur“ je ovoj >> Pročitaj celu vest na sajtu JUGpress.com << deci tokom Dečje nedelje poklonio besplatne karte za uživanje u parku trambolina i ostaloj opremi koja se tu nalazi (konopci, zid za penjanje, tarzanka, bokserska vreća, vratila, itd). Kad se deca umore, tu je i kutak za odmaranje u kome se nalaze ljuljaške, sedeći jastuci… Pored tambolina, koje kod dece izazivaju ushićenje i radost zbog otiskivanja od podloge i osećaja letenja, drugi posebni doživljaj izaziva skakanje u jamu sa jastucima“, rekla je Andrijana Mitrović, PR menadžer kampanje.
Korist trambolinga je višestruka, a ono što je posebno važno za decu sa smetnjama u razvoju je to da skakanje pomaže u podsticanju govora, funkcija mozga i emocionalnog razvoja i lekari naročito preporučuju trambolinu, jer se prilikom skakanja stvaraju određene sinapse, aktivira se centar za ravnotežu i šalje informacija mozgu o položaju tela.
„Ovo se preporučuje i za svu ostalu decu u razvoju, jer svedočimo njihovoj sve ređoj fizičkoj aktivnosti, usled upućenosti na mobilne telefone, uz koje provode veći deo svog vremena i to sedeći. Skakanjem se aktiviraju šake, kukovi, ramena, skočni zglobovi, pogađa se koštani, mišićni, kardio vaskularni i nervni sistem, a usled ubrzanog disanja povećava se broj otkucaja srca, ubrzava se disanje i time se vrši ventilacija pluća. Sve ovo ubrzava i sam metabolički proces. Nakon korišćenja tramboline deca će bolje jesti, spavati i učiti“ pojašnjava Mitrovićeva i ističe da prednost Arena tramboline „Kengur“ u odnosu na ostale mobilijare, u kojima roditelji obično samo nadgledaju decu, je što pruža mogućnost roditeljima da skaču sa svojom decom, podele isto iskustvo i grade međusobni odnos.
„Skakanje na trambolini pomaže u brzom oslobađanju od stresa jer nakon nekoliko minuta, telo počinje da proizvodi endorfin, hormon sreće i bez obzira na godine, svaka osoba koja skače oseća potrebu da se smeje i raduje zbog osećaja letenja i odskakanja. Elastična jezgra su izrađena od najkvalitetnijeg materijala, namenjena su profesionalnim sportistima i akrobatama za visoke skokove do 7-8 metara, a na njima mogu da vežbaju i osobe sa težinom do 100 kg, koje žele da se oslobode suvišnih kilograma. Ništa manje se ne preporučuje i osobama, koje rade sedeći posao ili se bave kognitivno zahtevnim poslovima jer kada se skače, fokus je na održavanju balansa i ni o čemu drugom se ne može misliti, pa je to odmor od svih opterećujućih misli.“
PodeliteClick to share on Facebook (Opens in new window)Kliknite ovdje za dijeljenje na Twitteru (Opens in new window)Kliknite za slanje emaila prijatelju (Opens in new window)Click to share on Skype (Opens in new window)
I ovo Vam može biti interesantno