Izvor: MozzartSport.com, 21.Okt.2021, 18:39

Pazarci sa igračem manje nadomak pobede u Kruševcu, nespretni golman poklonio bod Napretku

Nikoli Vujancu jedna lagana lopta prošla kroz noge i završila iza gol linije za konačnih 1:1

Bilo je pogodaka, golmanskih grešaka, viđen je i crveni karton, ali ne i kvalitetan fudbal pod Bagadalom. Fudbaleri Novog Pazara, sa novim trenerom Draganom Radojičićem, uprkos činjenici da su imali igrača manje gotovo čitavim tokom utakmice, uspeli su da prekinu niz od četiri poraza. Čak su bili i nadomak trijumfa, ali je zahvaljujući nespretnosti golmana Nikole Vujanca >> Pročitaj celu vest na sajtu MozzartSport.com << kakva se ne viđa često, Napredak uspeo da se domogne boda i preživi na stadionu Mladosti - 1:1.

Delovalo je da će šok terapija smene trenera Kenana Kolašinca i promocije novog stratega doneti Novom Pazaru treću pobedu u 14. kolu Superlige Srbije kada je Stefan Lončar sjajno natrčao na jedan odbitak i sa 25 metara matirao Nikolu Vasiljevića. Međutim, gostujući sastav je morao da se zadovolji remijem pošto je desetak minuta nakon stečenog vođstva heroj Vujanac postao heroj ekipe Milana Đuričića. Petar Kunić je trznuo glavom, a umesto da lagano uhvati loptu, ona se izmigoljila iz ruku čuvara mreže Pazara i ušla u gol čitavim obimom.

U skladu sa epitetom timova koje trenutno prati najlošija forma u srpskoj eliti, prvo poluvremen nije ponudilo gotovo ništa po pitanju prijemčivosti oku. Najupečatljiviji detalj prvog dela igre dogodio se u desetom minutu kada je posle starta Nemanje Mladenovića glavni sudija gledao snimak, te ga isključio jer je pogodio nogu protivnikao otvorenim đonom. U tom trenutku mirisalo je na inicijativu, verovatno i pobedu Napretka, ali domačin brojčanu superiornost nije potkrepio dominacijom na terenu. Nije smogao snage ni za jednu izglednu priliku, pa su oba tima na pauzu otišla bez udarca u okvir gola.