Izvor: KGsport.info, 24.Dec.2018, 00:47

Odbojkaši Radničkog zabeležili prvu pobedu u gostima

Odbojkaši kragujevačkog Radničkog konačno su prekinuli niz poraza na gostujućim terenima u Super ligi Srbije, nakon što su večeras pobedili Spartak u Ljigu posle pet setova – 3:2 (25:21, 27:25, 17:25, 10:25, 15:6).
Kragujevčani su vodili sa 2:0 u setovima i bili na dobrom putu da „počiste“ domaćina, ali su sami sebi zakomplikovali situaciju katastrofalnom igrom u naredna dva seta, pa su na kraju bili prinuđeni da „čupaju“ pobedu u taj-brejku.
Moćno >> Pročitaj celu vest na sajtu KGsport.info << su delovali odbojkaši Radničkog na početku prvog seta, kada su poveli sa 6:1. Međutim, ova prednost je vremenom počela da se topi, da bi domaćin nakon tehničkog tajm-auta prešao u vođstvo (13:12).
Uspeli su Kragujevčani u nastavku da podignu intezitet igre i da ponovo dođu do prednosti, koju su sigurnom igrom u završnici seta pretvorili u vođstvo od 1:0.
Imali su izabranici Bojana Dimitrijevića prednost maltene tokom čitavog drugog seta, kao i tri set lopte u završnici, da bi tek iz četvrtog pokušaja uspeli da dođu do željenog epiloga.
Kao da je prednost od dva seta dovela do opuštanja među igračima kragujevačkog tima, koji u naredna dve perioda jednostavno nisu podsećali na sebe. Popustio je prijem, opao je procenat realizacije napada, što se naročito videlo u četvrtom setu, u kome su Kragujevčani osvojili samo deset poena.
Tako su posle ugodnih 2:0 i pobede „u džepu“, odbojkaši Radničkog došli u situaciju da se u taj-brejku bore za dva boda. I zaista, u petom setu bio je to ponovo onaj stari, dobri Radnički, na koji je kragujevačka publika već navikla ove sezone. Sve je u igri izabranika Bojana Dimitrijevića funkcionisalo „kao švajcarski sat“, o čemu najbolje govori konačan rezultat petog seta – 15:6 za Radnički.
Kragujevački tim su do trijumfa u Ljigu predvodili kapiten Nemanja Stevanović sa 25 i korektor Uglješa Ilić sa 21 osvojenim poenom. Na drugoj strani prednjačio je Nikola Gajević sa 25 poena.

SPARTAK (LJIG) – MOK RADNIČKI  2:3 (21:25, 25:27, 25:17, 25:10, 15:6)
LJIG
Sala OŠ „Sava Kerković“

Gledalaca: 150
Sudije: D. Rogić, Z. Radovanović

SPARTAK (LJIG): Maksimović 10, Perić 15 (3 blk), Gajević 25 (48-20, 3 blk), Medurić 7 (3 blk), Zarić 2, Popović 6 (5 asova), Lukić, Milovanović 13 (4 blk), Janković (libero). Nisu igrali: Jovičić, Sajić, Đorđević, Mirković, Lalić i Paprika. Trener: Vladimir Šarenac.

MOK RADNIČKI: Stefanović 4, Goić 12 (7 blk), Živić, Stefanović 25 (42-20, 5 asova), Vidović, Ilić 21 (41-16, 4 blk), Matić 2, Pantelić (libero), Perović 7, Krstić 4. Nisu igrali: Glavinić, Veljović i Pantović. Trener: Bojan Dimitrijević.

Kragujevčani su tako došli do svoje prve superligaške pobede u gostima ove sezone nakon šest poraza, čime su napravili dobru uvertiru pred revanš meč polufinala Kupa Srbije sa Jedinstvom u Staroj Pazovi.
Ovaj susret igra se u sredu, 26. decembra u staropazovačkoj Hali sportova od 19 časova. Podsetimo, Radnički je u prvom susretu slavio sa maksimalnih 3:0, pa mu je za plasman u finale dovoljan i jedan osvojeni set.
Poslednju prvenstvenu utakmicu u ovoj kalendarskoj godini odbojkaši Radničkog odigraće narednog vikenda, kada će u okviru 15. kola ugostiti beogradski Partizan.

Pogledaj vesti o: Kragujevac

Nastavak na KGsport.info...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta KGsport.info. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta KGsport.info. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.