Umro Bojan Stojanović, jedan od prvih javno deklarisanih izdajnika na Kosovu i Metohiji

Izvor: KMnovine.com, 03.Nov.2019, 19:54   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Umro Bojan Stojanović, jedan od prvih javno deklarisanih izdajnika na Kosovu i Metohiji

Bojan Stojanović prvi takozvani gradonačelnik "opštine Gračanica" po sistemu kriminalne tvorevine tzv "republike Kosovo", umro je u 49-tj godini života od posledica srčanog udara.


   
Bojan Stojanović    





Mediji u Srbiji vest o njegovoj smrti prenose u pet rečenica a ni jedna od njih se ne dotiče suštine onoga što je >> Pročitaj celu vest na sajtu KMnovine.com << Stojanović za života učinio.

Grubo je to reći u ovom trenutku ali je i puna istina jer je svojim radom Stojanović postao prvi izdajnik države Srbije na Kosovu i Metohiji koji se kao takav javno deklarisao a što je do danas poprimilo razmere epidemije i ostavilo katastrofalne posledice po srpsku državnost na Kosovu i Metohiji. Tu gde je on započeo svoj posao "gradonačelnika" po sistemu tzv "republike Kosovo", tu su pogašene sve srpske institucije a Srbi izgubili svaku nadu da će moći da opstanu i da nastave svoj život kao Srbi.

Početak funkcionisanja ove separatističke ilegalne "opštine" označio je i početak masovnog preimenovanja Srba u "Kosovare", novu, veštačku naciju kao korak ka osnivanju šiptarske paradržave na KiM. To je poslužilo prethodnom režimu, na čijem se čelu nalazio Boris Tadić i čije stranke je funkcioner bio i pokojni Stojanović u to vreme, da pronađe opravdanje za gašenje srpskih institucija u ovom delu pokrajine (identično se dešavalo svuda južno od Ibra gde su uz saglasnost izdajničkog režima DS postavljeni slični "gradonačelnici"). A kasnije je to omogućilo režimu Aleksandra Vučića da u potpunosti poruši ostatke srpske države i da razori preostali srpski korpus, kada je Stojanović zamenio drugi čovek vladajućeg režima a kasnije i sam Stojanović prešao u tu novu struju.

Od samog starta Stojanović je najžešće napadao predstavnike Srba na severu Kosova i Metohije koji su neodoljivo branili državu Srbiju na KiM a što se poklapalo sa agednom Zapada o uspostavljanju pune kontrole nad južnom srpskom pokrajinom jer su, kako su često govorili, "od 1999. godine Albancima obećali nezavisnost". 

Novinarka (takođe pokojna) Ana Radmilović je za Balkan Magazin o Stojanoviću je 2013. godine pisala: 

"Posmatrajmo stvar na nivou fenomena, dakle ništa lično. Čovek o kojem se radi poslužiće samo kao figura za nešto što bi se moglo zvati beščašće, mada reč beščašće u sebi sadrži i reč čast, pa makar govorila i o njenom odsustvu – reč beščašće je svesna da čast postoji. U ovom slučaju, stvar ne deluje tako. Dakle, kao što reč nemoral jeste negacija postojećeg morala, a reč amoral odsustvo primisli o moralu, tako bi se ovo beščašće moglo nazvati i beslovesnošću".



   
Uzimajući učešće u izdaji Kosova i Metohije, Teodosije i patrijarh Irinej su Stojanovića blagoslovili  unjegovom radu 2011. godine kada je ispred šiptarske "opštine" Gračanica bio finansijer Vidovdanskih svečanosti (na fotografiji).    

"Pre nego se lati pera da piše tužbu, politički idiot imenom Bojan Stojanović alijas Teslica neka se raspita o značenju tog pojma. Naime, nije uvreda. On je samo politički beslovesan. A na važnom je mestu, u pogrešno vreme i, po svemu sudeći, svesti nema šta čini. Ako ima, onda ne znam kako se to zove. To jest, možda znam ali neću napisati."


   
Bojan Stojanović je prvi Srbin koji se javno i zvanično sreo sa Ramušem Haradinajem. Sledstveno prethodnom događaju, i ovo se odigralo ispod fotografije na kojoj prima blagoslov za svoju izdaju. Neka se Gospod smiluje njegovoj duši.    

Osvrćući se na to kako je sve počelo, ona piše:

"Stojanović, gradonačelnik Gračanice i član SLS (stranka tzv Tačijevih Srba), ušao je odavno u politiku. To jest u kriminal, ali preko politike. Zadesilo se tako, Slobodan Milošević, vladar Srbije i osnivač SPS imao je jednog državnog tužioca. I taj državni tužilac ima dva sina. Svakakvim su se poslovima bavili, ali za razliku od Teslice koji nije u tako dobrim uslovima rastao, pozavršavaše oni i neke škole i, uopšte, premda su i zatvorske kazne odležali, kada čovek priča sa njima klasna se razlika jasno raspoznaje. I uposle oni Teslicu, kažu, prvo kao neku vrstu potrčka. I kažu, nesposoban dozlaboga.

Formalno, od 1990. do 1997. gospodin je Teslica vlasnik neke firme „NVO kompanija“. Nigde ne piše čime se ovo preduzeće čudnog naziva bavilo. Teslica, u trenutku osnivanja preduzeća ima 19 godina. Sa 26 godina, već zreo čovek, postaje suvlasnik preduzeća „Rok Oil“ koje se, kako sam naziv kaže, bavi naftom. Ovom aktivnošću, kaže njegova zvanična biografija, on prestaje da se bavi 2003.  Negde tokom njegovog bavljenja privatnim biznisima za druge i pomalo za sebe, dolazi do sudskog procesa protiv njega, nakon čega se pominje izvesnih 20.000 maraka odštete i stvar biva zataškana.

Tri godine se odmara e da bi već 2006. ušao u Samostalnu liberalnu stranku. Godinu dana kasnije, postaje koordinator PTK (kosovska pošta) a već naredne godine, 2008, šef je poslaničke grupe u svojoj stranci. Zatim 2009. postaje predsednik Odbora za prava i interese zajednica i povratak.

Takođe 2009. postaje gradonačelnik opštine Gračanica. I ovde počinje vrtoglavi uspon ili sunovrat, već kako ko vidi dela ovog čoveka".


...


"Gradonačelnik Gračanice, goreimenovani Bojan Stojanović – Teslica, neke 2009. piše sitnu knjigu o tome kako se ta zemlja ne sme prodavati. A onda dolazi kobno proleće 2010. i ideja da se počne sa prodajom Marigone. Šta je Marigona i zašto je važna? To je veliko naselje, gradić na ulazu u Gračanicu. Ima škole, igrališta, sportske terene. Ta zemlja je sada delom privatizovana i delom kupljena od strane Albanaca. Tada se radilo o nekih stotinjak izdatih građevinskih dozvola od strane gradonačelnika.

Tri su godine prošle i sada je brojka četvorocifrena. Dakle, o hiljadama je reč. Dodeljivane su građevinske dozvole Albancima u Čaglavici, Lapljem selu – gde imamo bizaran slučaj 34 objekta za koje je Teslica rekao da su to moteli. Dakle, Laplje selo će biti jedino selo na svetu sa 34 motela, sve jedan do drugog. Ako Teslica ne laže, a ja ne vidim što bi lagao.



   
Veljko Odalović    
Od adolescentskih dana prijatelj sa bitnim ljudima iz SPS, rođak SPS Odalovića (čoveka koji zna gde đavo spava), patriota dakle, kao svaki član SPS  - u šta smo se uverili posebno kada je Kosovo u pitanju – a onda, ođednom, SLS.

SLS je napravljen od strane NDI kojom upravlja Medlin Olbrajt. S konca i konpca (SLS) skupljeni na jedno mesto, udenuti u kosovski sistem i tako oformljeni, za potrebe jednog vremena koje će istorija nazvati stvaranjem nezavisnog Kosova. Tako je i glavom Hilari Klinton umela da poseti Gračanicu i hvali gradonačelnika Stojanovića kao dobar primer projekta da se od enklave napravi opština. Da se pokaže pokaže kako je plan tako dobro sklepan,  da brzinom svetlosti juri kroz kosovsku tminu kao najsavremeniji voz. Za to vreme gradonačelnik je prodavao - dodeljivao građeviske dozvole Albancima, Fejta su povukli, počele su da se šire neke priče o milionima koje su on i Stojanović uzimali kao provizije za te prodaje. Zima 2012 – 2013, Stojanović više nije na spisku zvanica na prijemima američke ambasade."

Zaključak Radmilovićeve u ovom tekstu je jeziv ali je sve ono što se dešava upravo u ovom trenutku:

"A to vraća priču na početak. Rasprodavati građevinske dozvole u jednoj sredini koja je mogla da ima kapacitet da bude uporište Srbima s juga Kosova, učestvovati u „menjanju etničke strukture“ a što znači da će za koju godinu u celoj opštini Gračanica ostati manje Srba nego što možemo da zamislimo, da će to biti albanska sredina i da mali, neznatni broj nejakih Srba neće imati kud - osim u Srbiju ili u potpunu asimilaciju. Nakon čega se zaista spušta zavesa i pada mrak  na ono malo srpskog što je ostalo autentično, da ne kažem domorodačko, starosedelačko. Isterani iz gradova, saterani u njihove improvizacije gde se ruralno i dalje oseća daleko snažnije nego urbano, izbačeni iz svoje kulture, iz civilizacije – nakon ove, ma kako gadno zvučalo, albanizacije Gračanice, šta im ostaje?


Zaista, nepotrebno je bilo šta dodati i već ovde je rečeno sve ono što je bitno da se zna o ovom čoveku.


   
Bojan Stojanović (u plavoj košulji) na Vidovdanskim svečanostima koje je šiptarska "opština" finansirala 2011. godine, sedi kraj Teodosija sa kim je bio na istom zadatku izdaje Kosova i Metohije    






Nažalost, pravo je vreme da se postavi pitanje - Šta je Stojanović dobio za svoju agilnost u izdaji Kosova i Metohije? Odgovor je jednostavan - Ono što će dobiti i svi drugi izdajnici, ništa! Život je prolazan, najčešće ne stignemo da shvatimo koliko se to brzo dešava.

Neka se Gospod smiluje njegovoj duši ali susret sa izdanim srpskim žrtvama i kosovskim vitezovima koji su svoje živote dali za očuvanje svetog Kosova i Metohije, koji ga svakako očekuje na Sudu Gospodnjem, sigurno je jedna od naužasnijih stvari koja se ne može ni zamisliti. A oni koji su još uvek živi i hodaju njegovim stopama, neka se trgnu, prenu iz lažnog sna o udobnosti koju im izdaja Kosova i Metohije donosi i neka se pokaju delima, ne samo rečima i mislima. A to pokajanje bi moralo da znači jednu novu, živu i vatrenu borbu za očuvanje Kosova i Metohije jer smrt će po sve nas jednog dana  doći a onda je kasno da se bilo šta ispravi. za one koji ovo čitaju a prepoznaju se u Stojanovićevoj "političkoj praksi", srećom još uvek ima vremena. Samo Bog zna koliko ga je ostalo svakome od nas, ali ga ipak ima.





KM Novinama je potrebna vaša podrška - pročitajte zašto KLIK

Izvor: KM Novine    :: © 2014 - 2019 ::    Hvala na interesovanju
#Bojan #Stojanović #Gračanica #Kosovo #Metohija #Izdaja #Srbija #Zlonameran

Nastavak na KMnovine.com...






Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta KMnovine.com. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta KMnovine.com. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.