Pokrajina nastavlja podršku srpskim institucijama u regionu

Izvor: Radio Televizija Vojvodine, 21.Feb.2020, 21:05   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Pokrajina nastavlja podršku srpskim institucijama u regionu

 

Na sastanku je razgovorano o produbljivanju saradnje i aktivnosti svih relevantnih aktera u regionu kako bi se osim podrške programima koji imaju za cilj očuvanje nacionalnog identiteta, tradicije i promociju kulturnog nasleđa srpskog naroda u regionu, dao dodatni impuls i povezivanju ključnih činalaca u oblasti privrede, turizma i kulture.

Bjelić je kazao da su sajamske manifestacije dobra platforma za umrežavanje privrednih subjekata u brojnim oblastima a >> Pročitaj celu vest na sajtu Radio Televizija Vojvodine << posebno u oblastima privrede kulture i turizma koje se po drugi put promovišu u okviru "Sajma zavičaja".

On je izrazio uverenje da će manifastacije poput ovih, osim zavičajnih okupljanja podstaći i saradnju srpskog naroda u regionu kroz ostvarivanje poslovnih kontakata i intenzivnijeg privrednog umrežavanja .

Podsetio je da je Pokrajinska vlada u protekle četiri godine preko konkursa za finansiranje i sufinansiranje projekata u oblasti tradicionalnog narodnog stvaralštva Srba u Vojvodini i kulturnog nasleđa Srba u regionu, usmerila preko 40 miliona dinara i apelovao da se predstavnici srpskih institucija i naroda u regionu aktivno uključe u predlaganje projekata koji će doprineti konkretnoj saradnji.

Ćutilo je najavio je da posetioce u Master centru Novosadskog sajma sutra očekuje bogata ponuda više od 100 izlagača kao i preko 300 učesnika kulturno-umetničkog programa.

Danas je potpisan i Sporazum o saradnji između opštine Ribnik iz Republike Srpske i Razvojne agencije Bačke.
Pogledaj vesti o: Autonomna pokrajina Kosovo i Metohija

Nastavak na Radio Televizija Vojvodine...






Povezane vesti

Otvoren Sajam zavičaja na Novosadskom sajmu  

Izvor: Beta, 22.Feb.2020, 14:39

Sajam zavičaja koji okuplja pojedince, zavičajna udruženja i institucije iz oblasti privrede, turizma i kulture iz Srbije, Hrvatske i Bosne i Hercegovine, danas je po drugi put priredjen na Novosadskom sajmu.Direktor Fonda za pružanje pomoći izbeglim, prognanim i raseljenim licima, Duško Ćutilo,...

Nastavak na Beta...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Radio Televizija Vojvodine. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Radio Televizija Vojvodine. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.