Vojvodina bolja od Kolubare na otvaranju devetog kola

Izvor: Radio Televizija Vojvodine, 21.Sep.2021, 09:17

Fudbaleri Vojvodine nadigrali su Kolubaru sa 2:1 (1:0) u prvom meču devetog kola Ling Long Superlige Srbije.

Lepa fudbalska predstava na Karađorđu. Pravi takmičarski duel, puno trčanja, nekoliko propuštenih prilika na obe strane. Vojvodina je bila bolja, stigla do dva gola prednosti. Kolubara je uspela da u nadoknadi vremena ublaži poraz.

Vojvodina je povela u 14. minutu igre. Nakon kornera lopta kratko >> Pročitaj celu vest na sajtu Radio Televizija Vojvodine << do Đorđević koji je centrirao, stvorila se velika gužva u petercu intervenisao je Đuranović i glavom smestio loptu u svoju mrežu.

Vojvodina je udvostručila prednostu 52. minutu. Akcija domaćina išla je po desnoj strani, loptu je Vukadinović ubacio u kazneni prostor. Nespretna reakcija odbrane Kolubare, loptom odbrambeni igrač pogađa stativu, na odbijenu loptu naleteo je Simić i sa oko deset metara je zakucao u mrežu.

Kolubara je smanjila prednost domaćina u prvoj minutu nadoknade vremena. Nakon kornera ubačena je lopta na prvu stativu, Đenić je prebacio na suprotnu stanu gde se našao Andrić i glavom je plasirao u mrežu.