Zvezda se revanširala Primorskoj, čas košarke u novom Pioniru

Izvor: RTS, 06.Okt.2019, 21:48   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Zvezda se revanširala Primorskoj, čas košarke u novom "Pioniru"

Košarkaši Crvene zvezde ubedljivo su savladali ekipu Primorske sa 90:64 na startu nove sezone ABA Lige.
Prva utakmica u okviru regionalnog takmičenja odigrana u renoviranoj dvorani "Aleksandar Nikolić" protekla je u znaku Crvene zvezde, koja je ubedljivo savladala Primorsku.

Zvezda je u odbranu titule Jadrana počela >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << osvetom slovenačkoj ekipi, koja je slavila u okviru ABA Superkupa prošle nedelje.
Gosti iz Slovenije rezultatski su se držali samo polovinom prve četvrtine, nakon čega je Zvezda pojačala i u odbrani i u napadu, stekla i povećavala prednost u nastavku.
Zanimljivo je da je rezultat u drugoj deonici iznosio 17:3 za branioca trofeja.
Zvezda je održavala 30 poena prednosti do kraja susreta i upisala prvu pobedu u sezoni.

Najefikasniji u pobedničkom timu bili su Lorenco Braun sa 18 poena i deset asitencija, kao i Dobrić sa 13 i Gist sa 11 poena.
Kod gostiju istakli su se Heris sa 17 i Dimec sa 12 ubačenih poena.
U narednom kolu crveno-beli dočekuju Budućnost, dok će Primorska biti domaćin Partizanu.
Pogledaj vesti o: Košarka