Bobi se nameće Karlajlu, solidne role Srba u Meki košarke

Izvor: RTS, 04.Nov.2019, 04:47   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Bobi se nameće Karlajlu, solidne role Srba u "Meki košarke"

Sakramento kingsi su prvo prekinuli seriju od pet uzastopnih poraza, a potom i zaslužili drugu vezanu pobedu u NBA ligi. Kingsi >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << su slavili u "Medison Skver Gardenu" nad Niksima sa 113:92.

Već od starta meča Sakramento je nametnuo jak ritam, igrala se brza košarka, u kojoj se bolje snašao gostujući tim. Kingsi su rano stekli dvocifrenu prednost, koju su vremenom povećavali i do kraja meča bez ikakvih problema odbranili.

Nemanja Bjelica kao starter na parketu je proveo 24 minuta, postigavši deset poena, uz osam skokova i šest asistencija.
Bogdan Bogdanović je meč započeo sa klupe, na parketu je proveo 19 minuta, postigavši šest poena, uz po tri skoka i asistencije.
Najefikasniji u pobedi Sakramenta bili su Foks sa 24, Hild sa 19 i Barns sa 19 postignutih poena.
U redovima Niksa istakli su se Moris sa 28 i Beret sa 22 poena.
Nakon sedam odigranih utakmica Sakramento ima učinak od dve pobede i pet poraza, dok Njujork niksi imaju jednu pobedu i šest poraza.
Boban Marjanović odigrao je dobar meč u Klivlendu u pobedi Dalasa u gostima rezultatom 131:111.

Srpski centar na parketu se zadržao nešto više od 15 minuta, za koja je postigao 12 poena i imao osam skokova.
Maestralnu partiju protiv Kavsa odigrao je Luka Dončić koji je imao 29 poena, 14 skokova i 15 asistencija. Kristaps Porzingis dodao je 18 poena u pobedničkoj ekipi.
U redovima domaćina najefikasniji su bili Lav sa 29 i Klarkson sa 17 poena.
Dalas je upisao četvrtu pobedu u šest odigranih mečeva, dok Klivlend ima učinak od dve pobede i četiri poraza.
Izveštaje sa ostalih mečeva pročitajte OVDE.
1. Los Anđeles lejkers 5-1
2. Minesota timbervulvs 4-1
3. Los Anđeles klipers 5-2
4. Finiks sans 4-2
5. Dalas meveriks 4-2
6. San Antonio spars 4-2
7. Denver nagets 4-2
8. Juta džez 4-3
9. Portland trejl blejzers 3-3
10. Hjuston rokets 3-3