UŽIVO (četvrti dan Olimpijskih igara): Mandićeva osvojila zlato, pobeda vaterpolista i odbojkašica, Barna u polufinalu

Izvor: Radio Televizija Vojvodine, 27.Jul.2021, 00:23

Novi dan na Olimpijskim igrama u Tokiju i nove borbe reprezentativaca Srbije. Milica Mandić osvojila je zlatnu medalju u tekvondou, prvo za Srbiju u Tokiju. Vaterpolisti ubedljivi protiv Kazahstana. Damir Mikec i Zorana Arunović zauzeli četvrto mesto u miksu. Anja Obradović poražena u prvoj rundi kvalifikacija. Odbojkašice bolje od Japana. Basketaši Srbije za kraj grupne faze pobedili Rusiju, dok je Kecmanović izgubio od Umbera.Plivač Andrej Barna ide u polufinale discipline na 100m slobodno, >> Pročitaj celu vest na sajtu Radio Televizija Vojvodine << a Vuk Čelić nije uspeo da se plasira u polufinale trke na 800 metara slobodnim stilom

14.44 - Milica Mandić osvojila prvo zlato za Srbiju!

Reprezentativka Srbije u tekvondu Milica Mandić osvojila je zlatnu medalju na Olimpijskim igrama u kategoriji iznad 67 kilograma.

To je prva zlatna medalja za Srbiju u Tokiju, a druga za Milicu Mandić u karijeri, jer je olimpijska šampionka bila i u Londonu 2012. godine.

14.04 - Plivanje: Čelić poslednji u kvalifikacionoj grupi na 800 metara

Vuk Čelić nije uspeo da se plasira u polufinale trke na 800 metara slobodnim stilom, pošto je završio na poslednjem, osmom mestu svoje kvalifikacione grupe.

13.32 - Andrej Barna ide u polufinale discipline na 100m slobodno!

Završio je Andrej Barna kvalifikacije na petom mestu i, činilo se, ostao bez plasmana dalje, iako je odlično plivao. Više od 70 metara je bio među prvom trojicom, ali je pao u finišu i rivali su ga pretekli.

11.54 - Kecmanović zaustavljen u drugom kolu olimpijskog turnira

Srpski teniser Miomir Kecmanović eliminisan je u drugom kolu olimpijskog turnira u Tokiju, pošto je danas izgubio od Francuza Iga Umbera 4:6, 7:6 (7:5), 7:5.

11.18 - Basketaši Srbije za kraj grupne faze pobedili Rusiju

Reprezentacija Srbije u basketu 3X3 sa maksimalnih sedam pobeda završila je grupnu fazu olimpijskog turnira u Tokiju, pošto je danas savladala selekciju Rusije 21:10.

10.47 - Mandić pred finale: Treba nam dobra taktika

Srpska reprezentativka u tekvondou Milica Mandić izjavila je da će imati težak posao u finalu Olimpijskih igra u Tokiju.

10.00 - Prlainović i Rašović: Australija je sad najvažnija

Najlakša utakmica na turniru, sigurno. Nismo se mnogo istrošili, to je dobro. Posle početnog poraza od Španije, dobro nam je došlo da upišemo prvu pobedu, izjavio je srpski vaterpolista Andrija Prlainović

09.54 - Milica Mandić u finalu - nova medalja za Srbiju!

Srpska taekvondistkinja Milica Mandić plasirala se u finale taekvonda u kategoriji do 67 kilograma, pošto je savladala Francuskinju Alteu Lorin.

09.17 - Kecmanović za osminu finala OI

Miomir Kecmanović igra meč šesnaestine finala Olimpijskih igara u Tokiju.

08.56 - Odbojkašice"počistile" Japan

Odbojkašice Srbije savladale su selekciju Japana u okviru drugog kola Grupe A sa u setovima 3:0

08.44 - Milica Mandić u polufinalu - sjajna Srpkinja će se boriti za medalju!

Srpska reprezentativka u tekvondou Milica Mandić na dominantan način je započela Olimpijske igre i sa dve pobede se plasirala u polufinale.

08.08 - Vaterpolisti Srbije ubedljivi i razigrani protiv Kazahstana

Vaterpolisti Srbije savladali su Kazahstan sa 19:5 u meču drugog kola grupne faze olimpijskog turnira u Tokiju.

07.16 - Srpski strelci zaustavljeni u kvalifikacijama

Strelački parovi Andrea Arsović i Milutin Stefanović, kao i Sanja Vukašinović i Milenko Sebić nisu uspeli da prođu u drugu rundu kvalifikacija.

07.14 - Osaka eliminisana sa Olimpijskih igara

Japanska teniserka Naomi Osaka eliminisana je danas sa Olimpijskih igara u Tokiju, iako je važila za jednog od najvećih favorita za zlatnju medalju.

07.00 - Odbojkašice Srbije protiv Japana za drugu pobedu u Tokiju

Odbojkašice Srbije sastaju se sa domaćinom Japanom od 07.20 u drugom kolu grupe A Olimpijskih igara.

06.58 - Vaterpolisti Srbije na popravnom protiv Kazahstana

Vaterpolisti Srbije sastaju se sa Kazahstanom od 07.00 u meču drugog kola grupne faze olimpijskog turnira u Tokiju.

06.46 - Ubedljiva pobeda Milice Mandić

Odlična Milica Mandić na početku takmičenja.  Pobedila je Fejt Ogalo iz Kenije sa 13:0 i plasirala se u drugo kolo.

06.14 - Zbog kiše Kecmanović kasnije na terenu, Cicipas u osmini finala

Zbog kiše Kecmanović kasnije na terenu. Igra se samo na centralnom terenu koji ima krov.

06.05 - Arunovićeva: Danas nije bio taj dan; Mikec: Mogao sam bolje

Zorana Arunović ističe da je 4. mesto realan rezultat za naš tim koji je još jednom pokazao da je u svetskom vrhu. Ipak, i pored toga ostaje žal za bronzanim odličjem.

04.33 - Anja Obradović zaustavljena u prvoj rundi kvalifikacija

Džudistkinja Anja Obradović zaustavljena je u prvoj rundi kvalifikacija u kategoriji do 63 kilograma, gubitkom borbe od protivnice iz Holandije.

04.22 - Mikec i Arunović posle drame ostali bez bronzane medalje!

Reprezentativci Srbije u streljaštvu Damir Mikec i Zorana Arunović nisu uspeli da osvoje bronzu na Olimpijskim igrama.

Oni su u disciplini vazdušni pištolj (miks) poraženi rezultatom 16:12 od ukrajinskog para Olena Kostevič-Oleh Omelčuk.

03.18 - Mikec i Arunović se bore za bronzanu medalju

Damir Mikec i Zorana Arunović uspeli su da obezbede meč za bronzu. Arunović: 97, 96   Mikec: 95, 96

02.36 - Mikec i Arunović prošli dalje, na korak do finala

Prva kvalifikaciona faza ima 20 parova. Od 02.45 na programu je i druga, a do nje je stiglo najboljih osam dublova, među njima i srpski.

01.51 - Prlainović pred Kazahstan: Sa dve pobede idemo dalje

Vaterpolisti Srbije danas od 7.00 igraju protiv Kazahstana meč drugog kola Grupe B Olimpijskih igara u Tokiju.

Presek medalja: Kinezi osvojili najviše, slede Amerikanci i Japanci

Kinezi su osvojili najviše medalja u dosadašnjem delu takmičenja u Tokiju, slede Amerikanci i domaćini Japanci. Srbija osvojila dve medalje.

U Tokiju učestvuje ukupno 206 nacionalnih olimpijskih komiteta, članova MOK-a.

Kinezi su do sada osvojili 18 medalja - šest zlatnih, pet srebrnih i sedam brozanih. Sledi Amerika sa ukupno 14 medalja - sedam zlatnih, tri srebrne i četiri bronzane.

Domaćin Japan osvojio je 13 medalja - osam zlatnih, dve srebrne i tri bronzane.

Srbija je osvojila dve medalje -Damir Mikec je osvojio srebro u disciplini vazdušni pištolj, dok jeTijana Bogdanović osvojila bronzu u tekvondou.
Pogledaj vesti o: Tenis

Nastavak na Radio Televizija Vojvodine...