Vaterpolisti Srbije ubedljivi i razigrani protiv Kazahstana

Izvor: Radio Televizija Vojvodine, 27.Jul.2021, 01:56

Vaterpolisti Srbije savladali su Kazahstan sa 19:5 u meču drugog kola grupne faze olimpijskog turnira u Tokiju.

Vaterpolisti Srbije zabeležili su prvu pobedu u Tokiju.

Posle poraza od Španije, "delfini" su istakli da je potrebna pobeda nad Kazahstanom kako bi se uigrali i podizali formu za četvrtfinale, i to su danas učinili.

Kazahstan je počeo borbeno i držali su se dobro u prvoj četvrtini, >> Pročitaj celu vest na sajtu Radio Televizija Vojvodine << koju je Srbija dobila rezultatom 4:2.

"Delfini" su bili bolji i u drugoj četvrtini, pa se na poluvreme otišlo sa rezultatom 7:3.

U nastavku meča, reprezentativci Srbije su se potpuno raspucali, pa su pred početak poslednje četvrtine imali prednost 13:5.

I poslednja četvrtina donela je lepu igru i mnogo golova, pa je Srbija na kraju došla do ubedljivog trijumfa - 20:5.

Duško Pijetlović bio je najefikasniji sa četiri gola, Strahinja Rašović postigao je tri, a Andrija Prlainović, Stefan Mitrović i Dušan Mandić po dva.

Srpski tim naredni meč igra u četvrtak, od 12.50, protiv Australije.

Nastavak na Radio Televizija Vojvodine...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Radio Televizija Vojvodine. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Radio Televizija Vojvodine. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.