Kup: Voša lako protiv Jagodinaca, Dubočica izbacila Spartak, prošao TSC

Izvor: Radio Televizija Vojvodine, 27.Okt.2021, 19:41

Nastavljena je "seča" favorita u šesnaestini finala Kupa Srbije u fudbalu. Posle Čukaričkog i Voždovca koji je eliminisan od trećeligaša, i Spartak je ispao od člana Srpske lige, i to na svom terenu.

Posle 1:1 u 90 minuta, na Gradskom stadionu u Subotici viđeni su penali posle kojih je Dubočica izbacila "golubove" iz Kupa rezultatom 5:4.

Vojvodina u Novom Sadu nije dozvolila iznenađenje, pošto je sa ubedljivih 5:1 nadigrala Jagodinu.

Iako su gosti >> Pročitaj celu vest na sajtu Radio Televizija Vojvodine << poveli u 10. minutu golom Stojanovića, vrlo brzo usledio je veliki preokret "lala".

Redom su pogađali Bastajić u 24. i Simić u 32. minutu u prvom poluvremenu, a u nastavku Đorđević, Čović i Zukić za konačnih 5:1.

U poslednjoj utakmici Kolubara je u Lučanima nadigrala Mladost i prošla u osminu finala pobedom rezultatom 3:2.

Loznica eliminisala Čukarički, Voždovac ispao od trećeligaša

Odigran je veći deo prve runde fudbalskog Kupa Srbije u kom smo videli veliko iznenađenje u Loznici.

Fudbaleri Loznice plasirali su se u osminu finala, nakon što su kao domaćini pobedili favorizovani Čukarički rezultatom 1:0 (1:0).

Strelac pobedonosnog gola za Loznicu bio je Nikola Milinković u 31. miinutu. Takođe veliko iznenađenje priredila je ekipa Radničkog sa Novog Beograda koja je eliminisala Voždovac rezultatom 2:1.

Domaćin je posle prvih 45 minuta vodio sa 2:0, a u nastavku "zmajevima" nije bio dovoljan utešni gol Miloša Pantovića.

U narednu rundu plasirala se i ekipa TSC-a koja je u gostima pobedila Zlatibor sa 4:0.

Strelci za TSC bili su Dejan Milićević u 22, Marko Petković u 23, Bertlan Bockaj u 61. i Dušan Stoiljković u 81. minutu.

U osminu finala se plasirao i Napredak pobedom u gostima nad Železničarom iz Pančeva od 1:0.