KUP - Šok za superligaše, ispali Voždovac i Radnički!

Izvor: Sportske.net, 20.Sep.2017, 18:24   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Takmičenje u Kupu Srbije počelo je u sredu utakmicama 1/16 finala koje su igrane u terminu od 15:30 izuzev duela Metalac - Proleter (NS) koji počinje u 19 sati. Fudbaleri Čukaričkog, Vojvodine, Javora, Spartaka i Mladosti iz Lučana plasirali su se u osminu finala, dok su od superligaša eliminisani Voždovac, Radnički Niš, Bačka, Radnik i Zemun. Čukarički je na gostovanju u Jagodini slavio s 3:0 i tako eliminisao srpskog drugoligaša. Golove za ekipu sa Banovog brda postigli su Petar Mićin u 14. i 28. minutu, dok je konačan rezultat postavio Nemanja Milojević u 72. Drugoplasirana ekipa u Super ligi Srbije, novosadska Vojvodina, na gostovanju u Pančevu protiv Dinama slavila je sa 2:1. "Lale" su povele u 16. minutu autogolom Milana Nedučića, da bi domaćin izjednačio preko Jovanića u 39. minutu. Pobedu Novosađanima doneo je Stefan Cebara u 68. minutu. Javor je u Ivanjici sa 2:0 pobedio beogradski Sinđelić, dok je Mladost iz Lučana na Novom Beogradu slavila sa 1:0 protiv Radničkog. Fudbaleri Voždovca, najprijatnije iznenađenje dosadašnjeg toka Super lige Srbije, eliminisani su danas od Budućnosti iz Dobanovca nakon boljeg izvođenja jedanaesteraca. Nakon regularnog dela utakmice rezultat je bio 3:3, da bi Dinamo na penale slavio sa 4:2. Na isti način ispao je i Radnički iz Niša ali od Zlatibora iz Čajetine koji je posle 0:0 u regularnom delu na penale slavio 7:6. Mačva je takođe nakon boljeg izvođenja jedanaesteraca (4:2) eliminisala Bačku, dok je Radnički iz Pirota sa 6:5 na penala eliminisao Novi Pazar (1:1). Inđija je na penale eliminisala Radnik iz Surdulice (0:0) sa 5:4, dok je u duelu superligaša Rad sa 6:5 na penale pobedio Zemun u duelu bez golova. Spartak iz Subotice bio je više nego ubedljiv na gostovanju Poletu iz Lapljeg Sela na Kosovu i Metohiji i slavio sa 8:1. Četiri utakmice koje su odložene zbog nadoknade utakmica 6. kola Super lige biće odigrane u oktobru. Rezultati 1/16 finala Kupa Srbije: Budućnost Dobanovci 3 - 3 Voždovac (4:2 posle penala) Radnički (NB) 0 - 1 Mladost (L) Mačva 0 - 0 OFK Bačka (4:2 posle penala) Inđija 0 - 0 Radnik (S) (5:4 posle penala) Javor Matis 2 - 0 Sinđelić Zlatibor 0 - 0 Radnički Niš (7:6 posle penala) Jagodina 0 - 3 Čukarički Radnički (P) 1 - 1 Novi Pazar (6:5 posle penala) Dinamo (P) 1 - 2 Vojvodina Zemun 0 - 0 Rad (5:6 posle penala) Polet (Laplje Selo) 1 - 8 Spartak ŽK od 19.00 Metalac - Proleter (NS) 11. oktobra Crvena zvezda - Dinamo (V) Sloboda - Borac Bežanija - Napredak Rtanj - Partizan