
Izvor: Radio Slobodna Evropa, 20.Sep.2023, 19:18
Ambasador SAD na Kosovu: Zajednica bi trebalo da bude među prvim koracima
Ambasador Sjedinjenih Država u Prištini Džefri Hovenijer (Jeffrey Hovenier) izjavio je u intervjuu za Radio Slobodna Evropa da SAD očekuju da i Kosovo i Srbija sprovedu sve obaveze preuzete Ohridskim sporazumom o normalizaciji odnosa.
Prema njegovim rečima, Kosovo treba da krene napred sa formiranjem Zajednice opština sa srpskom većinom i "to bi trebalo da bude među prvim koracima".
"Smatramo da to treba da bude u potpunosti u skladu sa važećim Ustavom Kosova. Smatramo da...
Pogledaj vesti o: Autonomna pokrajina Kosovo i Metohija
Nastavak na Radio Slobodna Evropa...
Ambasador SAD u Prištini: ZSO treba da bude među prvim koracima u ostavarivanju sporazuma
Izvor: Danas, 20.Sep.2023
Ambasador SAD u Prištini Džefri Hovenijer je danas rekao da SAD očekuju da i Kosovo i Srbija sprovedu sve obaveze i angažuju se kako su preuzeči Ohridskim sporazumom o normalizacijiiodnosa i da bi Kosovo treba među prvim koracima trebalo da krene napred sa Zajednicom opština sa srpskom većinom.
Hovenijer: Nadam se da će Kurti neke stvari uraditi ranije za dobrobit Kosova
Izvor: Radio Slobodna Evropa, 20.Sep.2023
Ambasador Sjedinjenih Država u Prištini Džefri Hovenijer (Jeffrey Hovenier) izjavio je u intervjuu za Radio Slobodna Evropa da Kosovo treba da krene napred sa formiranjem Zajednice opština sa srpskom većinom. (montaža: Bujar Tërstena i Ibrahim Berisha)