Izvor: B92, 17.Avg.2021, 13:11
Ubijen policajac i šest radnika u naftnom pogonu
Abudža -- Naoružani napadači ubili su policajca i šest zaposlenih u nigerijskoj naftnoj kompaniji “Li Indžiniring” tokom napada na njenu lokaciju u saveznoj državi Imo.
Policija je saopštila da se napad dogodio u ponedeljek na lokaciji Asa i da motivi još nisu poznati, kao i da se ulažu napori da se počinioci uhapse i zaštite radnici pogona u tom području gde su ovakvi incidenti česti, prenosi Rojters.
Napadi na naftna i gasna postrojenja već >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << dugo su problem Nigerije, gde je prisutna industrija vredna više milijardi dolara neposredno pored osiromašenih zajednica koje od toga nemaju nikakve koristi.
Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, Twitter nalogu i uključite se u našu Viber zajednicu.







