Izvor: Vesti-online.com, 20.Avg.2010, 07:34 (ažurirano 02.Apr.2020.)
"Islamska zajednica u Srbiji deluje kao stranka"
Incidenti u Novom Pazaru proizvod su atmosfere stvorene tokom poslednjh pet-šest meseci, smatra ministar rada i socijalne politike i lider Socijaldemokratske partije Srbije Rasim Ljajić, jer je "islamska zajednica u Srbiji definitivno odlučila da se ponaša i deluje kao politička stranka i sprema se za izbore".
"I oni pokušavaju da nađu svoj politički prostor, s obzirom na to da je on do sada bio >> Pročitaj celu vest na sajtu Vesti-online.com << podeljen između SDA i Sandžačke demokratske partije", izjavio je Ljajić "Politici".
"U traženju tog prostora oni zapravo vode jednu politiku koja je zasnovana na podilaženju ljudskim emocijama.
Govore ono što ljudi vole da čuju, u toj retorici uglavnom je dominantan govor mržnje, potrebni su domaći izdajnici i neprijatelji. Ja sam 'domaći izdajnik', jer oni od (Sulejmana) Ugljanina (lider SDA) nemaju šta da traže", dodao je Ljajić.
On je rekao i da je biračko telo SDP-a bilo realno najveće i samim tim i najheterogenije.
Ljajić ipak smatra da se u Sandžaku neće otvoriti nikakva nova kriza, ali se plaši da će se na ovaj način zatvoriti perspektiva za taj kraj.
"Prvo, pobeći će svako ko može da ode. Ne može jedan malobrojni narod da živi u stalnoj atmosferi konfrontacija, straha, napetosti, neprijateljstva sa državom", smatra Ljajić.
Pogledaj vesti o: Incident
Nastavak na Vesti-online.com...
Ljajić:Islamska zajednica kao da je stranka
Izvor: Mondo, 20.Avg.2010
"Islamska zajednica u Srbiji definitivno odlučila da se ponaša i deluje kao politička stranka i sprema se za izbore", smatra ministar rada i socijalne politike.
Autonomiju Sandžaka traže gubitnici
Izvor: Večernje novosti, 20.Avg.2010
Rasim Ljajić, ministar rada i prvi čovek SDPS kaže da je Srbiji potrebna jedinstvena islamska zajednica








