
Izvor: Radio Televizija Vojvodine, 21.Jul.2020, 14:57
UNS: Godinu dana kućnog zatvora napadaču na novinara
Kako Udruženje novinara Srbije saznaje osumnjičeni za napad na novinara Nova.rs Vojislava Milovančevića priznao je krivicu i osuđen je na godinu dana kućnog zatvora.
Uhapšeni G.B. danas je saslušan u Prvom osnovnom javnom tužilaštvu gde je priznao da je napao novinara.
Nakon veštačenja telesnih povreda, koje su okarakterisane kao lakše, i uz pribavljanje drugih dokaza, Tužilaštvo je sa osumnjičenim zaključilo sporazum o priznavanju krivičnog dela koje >> Pročitaj celu vest na sajtu Radio Televizija Vojvodine << je kvalifikovano kao nasilničko ponašanje iz člana 344. stav 2 u vezi stava 1 Krivičnog zakonika.
Prvi osnovni sud u Beogradu je prihvatio sporazum, G.B. oglasio krivim i izrekao mu kaznu zatvora od godinu dana u prostorijama u kojima stanuje.
Novinar Vojislav Milovančević povređen je na protestima 9. jula kada je udaren u potiljak, zbog čega mu je lekarska pomoć pružena u Urgentnom centru u Beogradu.
Nastavak na Radio Televizija Vojvodine...