Izvor: OkRadio.rs, 18.Maj.2026, 09:27
Pojačana kontrola pešaka i motociklista širom Srbije od 18. maja
Ministarstvo unutrašnjih poslova saopštilo je da će saobraćajna policija od 18. do 31. maja širom Srbije sprovoditi pojačanu kontrolu učesnika u saobraćaju, sa posebnim fokusom na pešake i vozače dvotočkaša. Akcija se realizuje u okviru šeste centralne akcije kontrole saobraćaja ove godine, koju organizuje Uprava saobraćajne policije, a cilj je povećanje bezbednosti najugroženijih kategorija učesnika u saobraćaju, kao i otkrivanje najčešćih prekršaja koje čine pešaci, motociklisti, vozači mopeda i bicikala. Prema podacima MUP-a, tokom prva četiri meseca ove godine u saobraćajnim nesrećama život su izgubila 34 pešaka i 22 vozača dvotočkaša, što dodatno ukazuje na potrebu za većim oprezom i poštovanjem propisa. Iz...








