Ubedljiv poraz vaterpolistkinja protiv Grčke

Izvor: RTS, 12.Jan.2020, 14:02   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Ženska vaterpolo reprezentacija Srbije poražena je u Budimpešti na startu EP od selekcije Grčke rezultatom 26:7.
Srbija je ubedljivim porazom započela Evropsko prvenstvo u Budimpešti.

Zaslužen trijumf upisala je selekcija Grčke, koja je pitanje pobednika rešila već u prvoj četvrtini.
Grkinje su od starta bile >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << bolji, jači, brži i kvalitetniji protivnik.
Nevolje našoj selekciji zadavale su jakim presingom, kojim su oduzimale lopte, a potom brzo i u velikom broju plivale u kontru, zauzimale dobre pozicije i realizovale izledne šanse.
Grčka je u prvoj i poslednjoj četvrtini igrala u jakom tempu, što govori i rezultat (9:1 u prvoj i 7:1 u poslednjoj deonici), dok je Srbija u drugoj i trećoj četvrtini bila koliko-toliko ravnopravni rival.
Ženska vaterpolo reprezentacija Srbije, koja četvrti put učestvuju na Evropskom prvenstvu, takmiči se u grupi A u kojoj su selekcije Rusije, Mađarske, Hrvatske, Slovačke i današnjih suparnica iz Grčke.
Naša selekcija je u znatno izmenjenom sastavu u odnosu na Evropsko prvenstvo od pre dve godine, a u ekipi će biti nekoliko debitantkinja.
Naredni meč Srbija igra u ponedeljak protiv Rusije od 14.30.
Ovako je protekao meč:
14.02 – Kraj meča, ubedljiv poraz Srbije od Grčke rezultatom 26:7.
13.33 – Nastavljen je meč...
13.29 – Kraj prvog poluvremena, selekcija Grčke na pauzu ide sa prednošću od 14:4.
13.13 – Završena je prva četvrtina, Grčka vodi sa 9:1.
13.06 – Vaterpolistkinje ne uspevaju da realizuju nekoliko napada i smanje prednost Grkinja koje uvećavaju razliku na 5:1.
13.04 - Grkinje žestoko ulare u meč i uspevaju odmah da povedu sa 2:0, ali naše vaterpolistkinje uzvraćaju i smanjuju na 2:1.
13.00 – Počeo je duel vaterpolistkinja Srbije i Grčke.