“ORLOVI” PALI NA TESTU: Srbija se posle poraza od Grčke bori za treće mesto u grupi

Izvor: Večernje novosti, 14.Sep.2018, 00:33   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Puleni Aleksandra Đorđevića će se posle poraza na Kritu boriti za poslednju vizu koja vodi na Svetsko prvenstvo NAJTEŽI ispit u kvalifikacijama za Svetski kup naša reprezentacija nije uspela da položi. Grci su slavili na Kritu - 70:63 i zajedno sa Nemačkom ostali na savršenom skoru 7-0, pa sada Srbiji preostaje nastavak borbe za treću poziciju, koja takođe vodi put Kine. Gruzija je >> Pročitaj celu vest na sajtu Večernje novosti << u Izraelu napravila brejk i zaustavila glavnog konkurenta Đorđevićeve ekipe (80-85), ali srpska četa nije to iskoristila da se odlepi na dve pobede više od pratilaca i napravi značajan korak ka cilju. Priliku za popravljanje raspoloženja imaće u nedelju, kada u dvoranu “Aleksandar Nikolić” stiže poslednjeplasirana selekcija Estonije.PROČITAJTE JOŠ: KRAJ: Grčka - Srbija 70:63 Sve što su pričali pre odlaska u Grčku, o kvalitetu njihovih spoljnih igrača, iskustvu Burusisa, velikoj podršci navijača, odmah su videli na delu u hali “Dio Aorakija”. Postavili su domaći zonsku odbranu, posvetili veliku pažnju našim NBA asovima – Bogdanovića i Bjelicu, pa onda počeli da demonstriraju šut za tri poena. Ipak, tokom prvog poluvremena Srbija je pronalazila odgovor na svaku akciju rivala. Jović i Milutinov su uz naš američki duo bili najraspoloženiji za nadigravanje, pa su navijači sve do odlaska na pauzu gledali rezultatsku klackalicu. PROČITAJTE JOŠ: MILUTINOV, ZA "NOVOSTI", PRED DUEL SA GRČKOM: Mi se pitamo za sve! Treća deonica je počela serijom domaćih, koji su stekli prvo dvocifreno vođstvo 42:32 u 24. minutu. Burusis je iz reketa delio asistencije kao pravi plejmejker, a njegovi spoljni igrači koristili su svaku otvorenu poziciju. Naši su bili sve nervozniji, pa je dolazila do izražaja neuigranost još jednog “novog” tima Srbije u ovim kvalifikacijama. Došlo je do buđenja u finišu treće četvrtine,zaostatak je smanjen i ostala je nada da Srbi mogu u poslednjih deset minuta do bitnog trijumfa. Micić je trojkom doneo izjednačenje, ali su naši u naredna dva napada olako prosuli priliku da preokrenu. Jović je promašio zicer pod košem, Bogdanović potom nagazio aut liniju, a takve greške znali su da kazne Pritenzis i Burusis, koji su zapečatili ono što je počeo Kalates. Dvorana: "Dio Aorakija". Gledalaca: 5.500. Sudije: Kozlovskis (Letonija), Čmikevič (Češka), Zaščuk (Ukrajina). GRČKA: Dorsi, Kalates 15 (5as, 5sk), Burusis 9 (10 sk, 8as), Slukas 11 (5sk), Papajanis, Printezis 15 (4sk), Papanikolau 8 (4sk), Mancaris, Papapetru 6, Vasilopulos 2, Adetokunbo 4 (4sk), Mitoglu. SRBIJA: Simonović 2, Jelovac, Bogdanović 19 (4 sk), Bjelica 9 (12sk, 5as), Kalinić 1 (2sk, 2as), Lučić, Milosavljević, Raduljica 4 (2sk), Milutinov 7 (6sk), Nedović 7, Micić 3, Jović 11. Po četvrtinama: 16:18, 19:14, 16:15, 19:16.
Pogledaj vesti o: Grčka,   Vize

Nastavak na Večernje novosti...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Večernje novosti. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Večernje novosti. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.