Ford razvija sistem skladištenja energije, isporuke kreću 2028. godine

Izvor: AutoBlog, 19.Maj.2026, 11:01

Ford razvija sistem skladištenja energije, isporuke kreću 2028. godine

 Podružnica američkog proizvođača automobila „Ford motor“, pod nazivom „Ford enerdži“, saopštila je da je postigla sporazum sa kompanijom „EDF Pauer Solušns North Amerika" o razvoju sistema za skladištenje energije u baterijama kapaciteta do 20 gigavat-sati.Kako je navedeno u saopštenju kompanije, isporuke u okviru sporazuma trebalo bi da krenu 2028. godine, preneo je CNBC.Predsednica kompanije „Ford enerdži”, Liza Drejk, izjavila je da ovaj ugovor potvrđuje dugoročnu strategiju kompanije u sektoru skladištenja energije.„Obezbedićemo predvidiv kvalitet i dugoročnu operativnu sigurnost koju zahtevaju operatori elektroenergetskih mreža i veliki investitori",...

Nastavak na AutoBlog...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta AutoBlog. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta AutoBlog. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.