Izvor: AutoBlog, 19.Maj.2026, 11:01
Ford razvija sistem skladištenja energije, isporuke kreću 2028. godine
Podružnica američkog proizvođača automobila „Ford motor“, pod nazivom „Ford enerdži“, saopštila je da je postigla sporazum sa kompanijom „EDF Pauer Solušns North Amerika" o razvoju sistema za skladištenje energije u baterijama kapaciteta do 20 gigavat-sati.Kako je navedeno u saopštenju kompanije, isporuke u okviru sporazuma trebalo bi da krenu 2028. godine, preneo je CNBC.Predsednica kompanije „Ford enerdži”, Liza Drejk, izjavila je da ovaj ugovor potvrđuje dugoročnu strategiju kompanije u sektoru skladištenja energije.„Obezbedićemo predvidiv kvalitet i dugoročnu operativnu sigurnost koju zahtevaju operatori elektroenergetskih mreža i veliki investitori",...






