Stativa i VAR zaustavili Ajaks, prednost Reala pred revanš

Izvor: Beta, 14.Feb.2019, 00:37   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Fudbaleri Real Madrida pobedili su večeras u gostima Ajaks sa 2:1, u prvoj utakmici osmine finala Lige šampiona. Golove za pobednički tim postigli su Karim Benzema u 60. i Marko Asensio u 87. minutu, dok je strelac jedinog pogotka za Ajaks bio Hakim Zijeh u 75. minutu.Real je u prvom poluvremenu imao više udaraca ka golu protivnika, ali je Ajaks bio opasniji i taj koji je nadigrao protivnika. Domaći tim je u 26. minutu bio blizu pogotka pošto je Dušan Tadić pogodio stativu, a potom je Nikolas Taljafiko u 37. minutu i pogodio mrežu Reala.Tibo Kurtoa je posle kornera slabo reagovao, lopta je stigla do Taljafika, koji je glavom pogodio mrežu. Medjutim, sudija Damir Skomina je rešio da pogleda video snimak i nakon toga je poništio gol jer je Tadić blokirao Kurtou.Ovo je prvi put da je VAR sistem primenjen u Ligi šampiona. Real je bolje počeo drugo poluvreme i do prednosti je stigao u 60. minutu preko Benzeme. Vinisijus je prošao trojicu igrača, a onda dodao loptu do Benzeme koji je bio sam i nepogrešiv. Ajaks se nije predavao i uspeo je da stigne do izjednačenja u 75. minutu. Tadić uposlio Neresa, a on je asistirao Zijehu, koji je ...
Pogledaj vesti o: Finale Lige Šampiona,   Liga Šampiona