Izvor: N1 televizija, 14.Feb.2018, 23:47

LŠ: Real preokrenuo za 3:1, "petarda" sjajnog Liverpula

LŠ: Real preokrenuo za 3:1, petarda sjajnog Liverpula

Fudbaleri Real Madrida i Liverpula ostvarili su pobede u prvim mečevima osmine finala Lige šampiona. Aktuelni prvak Evrope je posle preokreta savladao PSŽ sa 3:1, dok je engleski tim deklasirao Porto u Portugaliji sa 5:0.

Real je u dobrom delu utakmice bio u podređenom položaju u odnosu na goste iz Pariza, ali je u poslednjih desetak minuta iskoristio sve propuste "svetaca" i sa dva gola viška odlazi na revanš 6. marta na "Parku prinčeva".

Kristijano Ronadlo >> Pročitaj celu vest na sajtu N1 televizija << je postigao dva pogotka za Madriđane, Marselo jedan, ali je utisak da Špance pokrenuo ulazak Marka Asensija koji je učestovao kod drugog i trećeg gola.

Real Madrid 3-1 PSG FT:

Shots: 17-12

Pass accuracy: 89%-87%

Chances created: 12-6

Possession: 50%-50%

Two late Real Madrid goals sees them beat PSG in the first leg of their Champions League tie. pic.twitter.com/cIBbafp4PU

Posle Mančester Sitija, koji je u utorak pobedio Bazel u gostima sa 4:0, još jedan engleski tim je već u prvom meču obezbedio mesto među osam najboljih u elitnom takmičenju.

pic.twitter.com/o6QdpXKHeM

Liverpul je na "Dragau" deklasirao Porto sa 5:0. Raspoloženi Sadio Mane je sa tri gola predvodio sjajan napad "crvenih", a prepelo veče za tim sa "Enfilda" krunisali su Muhamed Salah i Roberto Firmino.

U utorak su Juventus i Totenhem odigrali nerešeno 2:2, a Mančester Siti je deklasirao Bazel u Švajcarskoj sa 4:0.

Real Madrid - PSŽ UŽIVO

Porto - Liverpul UŽIVO

Tok utakmica

Real je mnogo bolje počeo duel protiv Parižana i u uvodnih 10 minuta nekoliko puta je opasno ugrozio gol gostiju. Šut su oprobali Kristijano Ronaldo, pa Toni Kros dva puta, ali nije bilo veće opasnosti po gol Oreole.

Gosti su strpljivo čekali svoju šansu, vremenom su se oslobodili pritiska i preko Nejmara su posle četvrt časa igre pokušali da ugroze Navasa.

Liverpul je u Portu u prvih 20 minuta mnogo više imao loptu u svom posedu (69-31), ali  najbolju priliku propustili su domaći preko Otavija u 10. minutu.

U 26. minutu Ronaldo je iz slobodnog udarca imao dobru šansu, ali je sa nešto više od 20 metara iskosa sa leve strane šutirao preko gola.

Liverpul vodi u Portu! Strelac je Sadio Mane u 25. minutu. Napadač "crvenih" odlično je reagovao i preciznim šutom iskosa sa leve strane jednu odbijenu loptu sa 10-tak metara prosledio u mrežu Portugalaca.

0:2 u Portu! Muhamed Salah je u 29. minutu duplirao prednost engleskog tima. Džejms Milner je odlično šutirao, lopta je pogodila stativu, ali je na nesreću domaćeg tima došla do Salaha koji se malo poigrao i 30. golom u sezoni svom timu doneo veliku prednost.

pic.twitter.com/VRyUZZ4m1I

PSŽ vodi u Madridu! Adrien Rabio je u 33. minutu golom završio kontru Parižana. Veznom igraču PSŽ nije bilo teško da zakuca loptu u mrežu posle sjajne asistencije Nejmara.

Kristijano Ronaldo je u 37. minutu bio u solidnoj situaciji, a u sledećem napadu Edinson Kavani je imao odličnu priliku da duplira prednost tima sa "Parka prinčeva."

u 4. minutu golman PSŽ Oreola sjajno je zaustavio pokušaj Karima Benzeme, ali samo nekoliko trenutaka kasnije dosuđen je penal za Real.

Izjednačenje, Ronaldo iz penala u 45. minutu! Đovani Lo Selso je u šesnaestercu oborio Krosa, a Portugalac je bio uspešniji od golamnana gostiju, iako je Oreola "pročitao" Portugalca.

Cristiano Ronaldo pulls Real Madrid level from the spot! 1-1! pic.twitter.com/l9GyYwDQ8B

Mbape je u 49. minutu snažno šutirao po sredi gola, ali je Navas dobro intervenisao, a pet minuta kasnije Rabio je imao sjajnu priliku da se drugi put upiše u strelce. Ipak, defanzivci "kraljevskog kluba" u poslednjem trenutku su dobro reagovali.

Liverpul od 53. minutu vodi sa 3:0! Salah je sjajno aistirao Robertu Firminu, Žoze Sa je odbranio udarac Brazilcu, ali je natrčao Mane i loptu samo ugurao u mrežu.

U 61. minutu Real je ponovo zapretio. Isko je poslao loptu u šesnaesterac, ali je Areola otklonio opasnost.

U 66. minutu trener PSŽ Unai Emeri je napravio prvu izmenu. Umesto Kavanija u igru je ušao Munier. Jasno je da Španac želi da ojača defanzivnu liniju svog tima.

Nezaustavljivi Liverpul je postigao i četvrti gol u Portu. Strelac Roberto Firmino u 69. minutu na asistenciju Džejmsa Milnera. Brazilac je na "Dragau" upisao sedmi pogodak u isto toliko mečeva u Ligi šampiona ove sezone.

GOAL! Firmino scores his 21st goal of the campaign with a composed first-time effort! Another brilliant #LFC attack.

U 68. minutu Bejl je ušao u igru umesto Benzeme.

Španac Juri Berčiče je u 76. minutu bio u dobroj poziciji, ali je šutirao pored gola Navasa. Ubrzo je odgovorio Real preko Ronalda. Portugalac je šutirao, međutim, njegov šut je blokiran i lopta je završila u kornetu.

Zinedin Zidan je u 79. minutu na teren poslao i Marka Asensija umesto Iska.

Ronaldo 2:1 za Real Madrid! Portugalac je u 83. minutu iskoristio asistenciju Asensija i pre svega lošu reakciju golmana PSŽ i drugim pogotkom doneo prednost "kraljevskom klubu."

Het-trik Sadia Manea u 85. minutu za 0:5 na "Dragao" stadionu". Napadač Liverpula raspalio je lopti i sa 20 metara peti put matirao domaćeg golmana.

Liverpool have now scored more goals (28) than any other team in the Champions League this season.

Scoring for fun. ⚽ pic.twitter.com/ikv9UrxRFN

Treći gol Reala! Strelac Marselo u 86. minutu. Brazilac je odigrao dupli pas sa Asensiom i potom preciznim udarcem upisao prvi gol u sezoni u Ligi šampiona.

Mbape je u 89. minutu solidno šutirao, ali je Navas zaustavio njegov udarac.

Nejmar je u poslednjim trenucima imao priliku da smanji rezultat, ali nije bio precizan.

Real je pobedio sa 3:1, dok je Liverpul posle trijumfa od 5:0 već u četvrtfinalu Lige šampiona.