Debi iz snova: Vlahoviću 13 minuta dovoljno za prvenac! VIDEO

Izvor: B92, 06.Feb.2022, 20:59

Srpski napadač Dušan Vlahović postigao je gol na debiju za Juventus i za to mu je bilo potrebno samo 13 minuta.

Juventus je pobedio Veronu 2:0 (1:0), u meču 24. kola italijanske Serije A.

Vlahović je postigao gol na debiju za Juventus u 13. minutu utakmice i izjednačio se na vrhu liste strelaca sa napadačem Lacija Čirom Imobileom, pošto obojica imaju po 18 postignutih golova ove sezone.

Dušan Vlahović je od prvog sudijskog zvižduka bio agresivan, >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << išao je na svaku loptu, gradio se, vraćao se nazad i videlo se od prvog minuta da će ovo biti njegovo veče.

Prvi put kada je dobio šansu u napadu da se izvuče i zatraži loptu, to je i učinio. Rabio mu je u sedmom minutu gurnuo loptu na levu stranu, namestio se Vlahović na levu nogu i snažno gađao u kontra ugao, ali je to dobro odbranio golman Verone.

Nastavio je da se bori i rve sa protivničkim defanzivcima, a u 13. minutu je dočekao svoju šansu i zatresao gol na debiju.

Majstorski ga je pronašao Dibala loptom u prostor po visu, Vlahović je istrčao, golman se uplašio i pogrešio pa nije krenuo ka lopti i Vlahoviću, što srpski napadač koristi i lobuje ga u 13. minutu za eksploziju na stadionu i veliku radost srpskog fudbalera.

Postigao je gol na debiju i doneo prednost Juventusu.

Nastavio je da maltretira protivničku odbranu do kraja prvog poluvremena, a u dva navrata je tražio penal, pošto je u prvom delovalo da ga je defanzivac nagazio, a u drugom srušen sa leđa, ali je u oba navrata sudija samo odmahnuo rukom.

U 38. minutu je od Morate sa leve strane dobio loptu na sedam metara od gola, bio je u trku i pokušao desnom nogom da je smesti u donji desni ugao, ali je lopta otišla pored desne stative.

Odličan u prvom poluvremenu za Veronu bio je srpski fudbaler Ivan Ilić, dok je dobro odigrao i Darko Lazović.

Na poluvremenu bilo je 1:0 za Juventus.

Kada je na startu drugog poluvremena izašao Veloso, kapitensku traku Verone preuzeo je srpski reprezentativac Darko Lazović.

Posle Vlahovića, još jedan debitant upisao se u listu strelaca, a to je bio Denis Zakarija.

Dobio je u 61. minutu dobru loptu od Morate, posle minijature Španca koji je prošao jednog igrača, otvorio prostor i pronašao Zakariju, a on nije imao težak posao da pošalje loptu u donji levi ugao za 2:0.

Do kraja utakmice, Juventus je u svom stilu odradio posao, zadržao prednost i došao do pobede.

Odlični su bili u ekipi Verone srpski reprezentativci Ivan Ilić i Darko Lazović, ali se u Veronu vraćaju praznih ruku.

Meč ste mogli da pratite uživo putem našeg LIVE BLOG-a.