Spektakularan gol i het-trik Toresa – Siti goleadom potvrdio titulu VIDEO

Izvor: B92, 14.Maj.2021, 22:59

Fudbaleri Mančester sitija potvrdili su osvajanje treće titule u poslednje četiri godine pobedom nad Njukaslom u gostima rezultatom 4:3 (2:2).

Meč na "Sent Džejms Parku" obilovao je uzbuđenjima i golovima, a na kraju je heroj "građana" bio Feran Tores sa tri postignuta pogotka.

Jedan od njih bio je spektakularan, tako što je petom u vazduhu zahvatio loptu i poslao je pod prečku gola Njukasla.

Mnogi su mišljenja da se time Tores kandidovao za "Puškašovu >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << nagradu" za najlepši gol u sezoni.

Prethodno je Njukasl poveo golom Krafta u 25. minutu, ali je Siti za četiri minuta uspeo da okrene, najpre golom Kansela u 39. a onda i Toresa u 42. minutu.

Ipak, u samoj završnici prvog poluvremena, čak u šestom minutu nadoknade, dosuđen je penal koji je realizovao Žoelinton za 2:2 na poluvremenu.

Ipak, u drugom delu su tek viđena uzbuđenja.

U 62. minutu je dosuđen novi penal za domaćina koji je Vilok promašio, ali je iz druge prilike uspeo da smesti loptu u mrežu za 3:2.

Ipak, ponovo su "građani" izveli blic-krig sa Feranom Toresom koji je za tri minuta postigao nova dva pogotka.

U 64. je posle dodavanja Žesusa sa desne strane samo podmetnuo nogu za izjednačenje, a dva minuta kasnije je odbitak posle stative smestio u praznu mrežu i odneo je loptu kući.