Srbija nadigrala Španiju i nastavila niz pobeda na EP

Izvor: RTS, 16.Sep.2019, 20:25   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Odbojkaši Srbije savladali su Španiju sa 3:1 (21:25, 25:19, 25:19, 25:20) i zabeležili i treću pobedu u Grupi B na Evropskom prvenstvu. Naredni rival naše selekcije je domaćin Belgija, taj meč na programu je u sredu od 20.30. Prenos je na našem Drugom programu, strim je na RTS Planeti (samo za posetioce iz Srbije), tok meča pratite na našem portalu. >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS <<
Srbija je zabeležila i treću pobedu na turniru. Španci su pružili veliki otpor. Osvojili su prvi set, iskoristivši nešto opušteniju igru naše selekcije. Držao se protivnik i u nastvku, ali su naši odbojkaši sredinom setova uspevali da naprave razliku, a potom mirno privodili setove i meč kraju. Sledi duel protiv domaćina Belgije koji će odlučiti koja će od te dve selekcije sa prvog mesta u grupi u nastavak takmičenja.

Španci mnogo bolje ušli u meč. Nakon početnog „odmeravanja" snaga zaigrali su mnogo agresivnije. Snažnim i preciznim servisima udaljili su naše blokere od mreže što im je omogućilo lakšu realizaciju. Prednost je konstantno rasla. Naši su se trgli prekasno, u finišu seta, kada su samo uspeli da smanje razliku. Prišli su na dva razlike, 22:20, ali to je bilo sve što su uradili u prvom setu - 25:21 za protivnika.
Mnogo bolja igra naših odbojkaša u drugom setu. Uspeli su da poremete igru protivnika. Pored sjajnog servisa proradio je i blok. Srbija je posle ravnopravne igre uspela sredinom seta da se odlepi i stigne do prednosti od 20:13. Španci uspevaju da priđu na četiri poena razlike. Ipak, naši odbijaju taj nalet protivnika i dobijaju drugi set sa 25:19.
Velika borba u trećem setu. Protivnik je pružio snažan otpor. Dugo je rezultat bio u klackalici. Naši su sredinom seta prvi put poveli sa tri poena razlike 16:13. Potom su održavali tu prednost i u finiš seta ušli pri rezultatu 21:17. Naši lako privode set kraju za konačnih 25:19.
Nastavljena je borba za svaki poen i u četvrtom setu. Španci prvi dolaze do tri poena prednosti 11:8. Uspevamo da se vratimo u set i priđemo na poen zaostatka. Potom odbojkaši Srbije pojačavaju servis i preokreću rezultat i dolaze do prednosti od tri poena 17:14.
Nastavljaju naši sa odličnim servisima i odličnom igrom na mreži i dolaze do prednosti od četiri poena - 19:15. Odbojkaši Srbije potom rutinski privode set i meč kraju - 25:20 u četvrtom setu.
Naredni rival naše selekcije je domaćin Belgija. Susret je na programu u sredu od 20.30. Prenos je na našem Drugom programu.
Tok meča:
22.31 – Kraj meča, Srbija - Španija 25:20 u četvrtom setu.

22.28 – Sada naši vezuju tri poena - 23:18.
22.26 – Španci koriste dve kontre i prilaze na 20:18.
22.24 – Naši odličnim servisima dolaze do četiri poena prednosti 19:15.
22.19 – Naši se brzo vraćaju i stižu do preokreta - 15:14. Tajm-aut za protivnika.
22.15 – Neizvesno i u četvrtom setu. Ipak, protivnik prvi dolazi do tri poena prednosti 11:8.
21.59 – Kraj trećeg seta. Srbija - Španija 25:19. Ponov koristimo odličan servis Kovačevića i savljamo tačku na treći set.

21.58 – Sjajnim servisom Uroša Kovačevića osvajamo poen za 24:19.
21.56 – Naši odbojkaši koriste kontru i vodimo sa 21:17.
21.55 – Iz igre poen za poen u finiš seta ulazimo sa tri poena prednosti - 20:17.
21.48 – Koristimo kontru i prvi put u setu Srbija ima tri poena prendosti - 16:13.
21.46 – Usledio je period igre poen za poen. Naši uspevaju da održe dva poena razlike, 15:13.
21.42 – As servis Atanasijevića i ponovo imamo dva poena prednosti 11:9.
21.40 – Španci uzvraćaju istom merom - 8:8.
21.39 – Na servis Uroša Kovačevića vezujemo dva poena i vodimo sa 8:6.
21.37 – Igra poen za poen na početku trećeg seta - 6:6.
21.28 – Kraj drugog seta, Srbija - Španija 25:19.

21.27 – Potom i uspešan blok za 24:19.
21.27 – Konačno servis greška protivnika - 23:19.
21.25 – Snažnim i preciznim servisima protivnik vezuje dva poena i smanjuje na 22:19. SelektorKovač nije uspeo da tajm-autom prekine seriju Španaca.
21.20 – Tri odlična servisa Okolića i Srbija vodi sa 20:13.
21.17 – Naši odbojkaši osvajaju još jedan poen nakon servisa i vode sa četiri razlike - 16:12.
21.13 – Konačno vezujemo dva poena na servis Podraščanina i vodimo sa 13:10.
21.11 – Rezltatska klackalica u drugom setu, naši su pojačali serivis. Međutim neuspevaju da se odlepe - 10:9.
20.57 – Kraj prvog seta Srbija - Španija 21:25. Španci koriste drugu set loptu i osvajaju prvi set.

20.56 – Ipak, naši su se kasno "probudili" Španci dolaze do četiri set lopte.
20.54 – Nepredaju se odbojkaši Srbije, smanjuju na dva poena zaostatka 22:20.
20.52 – Naši pokušavaju snažnim servisima, Atanasijević osvaja jedan poen iz servisa, ipak naredni servi Španci uspevaju da ukrote. Potom na seris Petrića nismo iskoristili kontru i protivnik vodi sa 22:18.
20.48 – Naši uspevaju da vežu tri poena, i smanje na 19:15. Sada selektor Španaca traži tajm-aut kako bi prekinuo seriju naše selekcije.
20.46 – Odbojkaši Srbije neuspevaju da se vrate u set, protivnik je sve sigurniji i vodi sa 19:12. Na novim tajm-autu selektor Kovač je tražio više agresivnosti u igri naše selekcije.
20.43 – Naši odbojkaši nisu uspeli da iskoriste kontru i porivnik održava prednost 15:11.
20.41 – Još jedan as servis protivnika, a potom i zaustavljen smeč naših, i Španci vezuju dva poena i vode sa 14:9. Selektor Kovač je zatražio tajm-aut kako bi povezao redove naše selekcije.
20.38 – Proradio je blok naše selekcije - 9:7.
20.37 – Protivnik fantastično servira i vodi sa 9:5.
20.36 – Španci bolje ušli u meč i imaju prednost od 7:5.