SRBIJA REMIZIRALA SA PORTUGALIJOM: “Orlovi” odbranili veliki bod

Izvor: Večernje novosti, 26.Mar.2019, 02:27   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Fudbalska reprezentacija Srbije igrala je večeras u Lisabonu nerešeno 1:1 protiv Portugala u prvoj utakmici Grupe B kvalifikacija za Evropsko prvenstvo OD IZVEŠTAČA”NOVOSTI” - LISABONSRBIJA se iz Portugalije vraća sa bodom velikim kao kuća i već na startu kvalifikacija je “uštopovao” zvaničnog prvaka Evrope. Večerasna “Stadionu svetlosti” u Lisabonu zasijala je neka nova koja je ponovila isti rezultat, skoro i igru kao na prijateljskom meču sa Nemačkom >> Pročitaj celu vest na sajtu Večernje novosti << – 1:1 (1:1).Apsolutno sve je išlo naruku “orlovima” koji su pametnom igrom, na trenutke i “namazanim” potezima, kao da iza sebe imaju sto godina iskustva, do očaja dovodila domaćeigrače i navijače. Aktuelni šampion Evrope “zagrcnuo” se već na startu kvalifikacija za EP pošto je pre nekoliko dana remizirao sa Ukrajinom.Dušan Tadić je bio opet čovek odluke u timu Mladena Krstajića. Znao je selektor da će trenutno naš najbolji fudbaler da bude onaj najteži tas na vagi koji je spreman da “ljulja” i odbranu Portugalije. Kako je Tadić “zaljuljao” domaćina u 7. minutu i asistencijom proigrao Gaćinovića...Golman domaćih Rui Patrisio je napravi penal, Srbija povelagolom Tadića sa bele tačke i već tada se nekakovideloda “orlovi” iz Lisabona ne mogu da odletepognutih glava.PODRŠKA ZAKAZALA REPREZENTACIJA Portugalije je očekivala podršku punih tribina stadiona “Luž”. Međutim, umesto 64.000 navijača, na tribinama se okupilo, prema zvaničnoj informaciji, 50.342 ljudi. Iako je najskuplja karta koštala samo 18 evra, Portugalci su se donekle obrukali posetom svom najvećem stadionu. Još kada se u 28. minutu prva zvezda Portugalije Kristijano Ronaldo uhvatio za zadnjuložu i skoro u suzama napustioteren, bilo je jasno da nam se put do povoljnog rezultata od tog trenutka znatno proširio.PROČITAJTE JOŠ: KRAJ: Portugalija - Srbija 1:1Ogroman pritisakkoji je domaćin pravio u većem delu meča, krunisan je izjednačenjem u 42. minutu kada je Danilo iskoristio poklon naše odbrane koja se u tim trenucima, valjda, kao i 50.000navijača divilo njegovom potezu i evrogolu saskoro 20 metara. Da smo izdržali još ta tri minuta, možda bi se na putu do Beograda u avionu pevala pobednička pesma.Drugo poluvreme donelo je festival uzbuđenja. Pogledalanas je sreća, ali su nas i poljski arbitri, glavni Marčinjak i njegov pomoćnik Sokolnicki počastili u 73. minutu. Utrenucima najžešćeg pritiska Portugalije, najiskusnijeg irača Srbije Antonija Rukavinu lopta je pogodila u ruku. Marčinjak je svirao penal, ali je tek na asistenciju pomoćnika dosudio “ničiju loptu”, pa čak ni korner za domaće. Selektor Ferando Santoš je dobio blaži nervni slom,počastio je sudiju salvom uvreda, preživeo je na klupi, ali ni to, a ni jalovi napadi njegovog tima do kraja meča nisu doneli ništaznačajnije. -Videli ste hrabru i odučnu Srbiju koja je i pored problema sa sastavom tima uspela da osvoji veoma važan bod na početku kvalifikacija. O penalu ne mogu da pričam, jer je situacija bila prilično daleko – rekao je posle meča selektor Krstajić.Navaljivivala je Portugalija sa svih strana,silno htela pobedu, ali je morala da prizna da se u samo četiri dana namerila na dve selekcije koje možda mogu u našoj grupi da menjaju poredak evropskog fudbala. Ukrajina i Srbija zauzimaju prva dva mesta na tabeli. PROČITAJTE JOŠ: HRVATI SAMOKRITIČNI POSLE PORAZA U MAĐARSKOJ: Ništa nije bilo dobro- Imamodva i po meseca za pripremu za sledeći mečeve. Idemo u goste Ukrajini, pa čekamo Litvaniju u Beogradu. Uveren sam da ćemo tada imati i jači tim, jer će nam se vratiti nekoliko povređenih i veoma važnih igrača – zaključioje Krstajić priču o utakmici ukojoj je možda mogao da se pronađe put do sva tri boda, samo da su Tadić ili Ljajić bili prisebniji sredinom drugog poluvremena. Srbija odlazi na veliki odmor do juna sa očima punih utisaka. Remi sa nekadašnjim prvakom sveta, pa sa prvakom Starog kontinenta ulivaju nadu da ćemo posle 20 godina možda i da vidimo uživo Prvenstvo Evrope .PORTUGALIJA – SRBIJA 1:1 (1:1)STRELCI: Danilo u 42.minutu za Portugaliju, a Tadić u 7. minutu (iz jedanaesterca) za Srbiju. Stadion “Luž” u Lisabonu. Gledalaca:45.000. Sudija: Marčinjak (Poljska). PORTUGALIJA: Rui Patrisio 6 – Kanselo 6,5, Pepe 6,5, Diaz6,5, Gereiro 6 – Karvaljo 6,5, Danilo 7, Rafa 6,5 (od 84. Guedeš - ) – Ronaldo – (od 30. Pici 6,5), Souza 6,5 (od 58. Andre Silva6 ), Bernardo Silva 6,5.SRBIJA: Dmitrović 7– Rukavina 7, Milenković 7, Spajić 6,5, Mladenović 6,5– Gaćinović – (od 21. minuta Radonjić 5,5 ), Maksimović 6,5– Lazović6,5 ( od 68. Živković -), Tadić 7,5, Ljajić 6,5 (od 87. Milinković-Savić -) – Mitrović 6,5.Igrač utakmice: Dušan Tadić (Srbija)SUDIJA SE IZVINIO SANTOŠUSELEKTOR Portugalije Fernando Santoš, obasut pitanjima domaćih novinara skoro isključivo o dosuđenim, pa poništenom penalu je otkrio zanimljiv detalj.-Poljski sudija mi je tokom meča rekao da je promenio odluku jer je dobio signal da Rukavina nije igrao rukom. Obećao je da ćemo zajedno pogledati tajsnimak i pošto smo to zajedno uradili posle utakmice, Poljak se samo izvinio. Osimtoga, zameram sudiji i na prestrogo dosuđenom penalu za Srbiju, jer je start našeg golmana usledio posle šuta – rekao je Santoš.TADIĆ: DOBILI ŠTASMO ŽELELIKAPITEN Srbije na meču u Lisabonu, Dušan Tadić, je bio prezadovoljan bodom.-Momcisu jošu Nemačkoj onim remijem pokazali koliko može ova oslabljena reprezentacija. Drago mi je da smo na terenu aktuelnog evropskog prvaka osvojili veoma važan bod. Utakmica je bila izuzetno teška. Znali smo da će Portugalja da učini baš sve da se vadi za remi protiv Ukrsajine.Iskoristili smo našu priliku, mogli smo sigurno još neku, ali i ovo je donbro za start – kaže Tadić.RONALDO DUPLO NEVIDLjIVKAPITEN i prva zvezda Portugalije Kristijano Ronaldo nije mogao da pokaže svoj raskošni repertoarjer je posle samo pola sata napustio teren. On je dakle bio nevidljiv na terenu, ali je tek bio nevidljiv zaizveštače sa utakkice pošto je po lošem starom običaju samo “eskivirao” novinare na stadionu “Luž”.POHVALE ZA MITROVIĆADUŠAN Tadić je po oceni svih izveštača opet bio najbolji igrač meča, a selektor Portugalije imao je zanimljivo mišljenje.-Nama je ustvari Aleksanar Mitrvić, centarfor Srbije, pravio najviše problema svojim pametnim čuvanjem lopte. Nažalost, startovali smo sa dva nerešena rezultata na našem terenu. Pred nama je još šest utakmica i moramo da se brimo da opravdamo svoj renome – istakao je Santoš UZDAH OČAJAKADA se u 28. minutu Krstjano Ronaldo uhvatio za zadnju ložu i kada je postalo jasno da ne može zbog povrede da nastavi meč, reakcija domaćih navijača je bila – neprocenjiva. Oni su horski, dubokim udahom ispratili svog kapitena sa terena...APLAUZ ZA ŽIVKVOIĆAKADA je u 68. minutu Darko Lazović napuštao teren i svoje mesto ustupio Andriji Živkoviću, publika je reprezentativca Srbije pozdravila aplauzom. Živkovićje praktično od tog trenutka igrao na “svom” stadionu na kojem nastupa za Benfiku.
Pogledaj vesti o: Evropsko prvenstvo

Nastavak na Večernje novosti...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Večernje novosti. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Večernje novosti. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.