Mladi košarkaši Hrvatske prvaci Evrope

Izvor: Radio 021, 19.Avg.2018, 00:18   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Hrvatska košarkaška reprezentacija do 16 godina po četvrti put osvojila je titulu evropskog prvaka, nakon što je u finalu Evropskog prvenstva u Novom Sadu pobedila Španiju sa 71-70 (19-14, 18-15, 18-23, 16-18).

Junakom neizvesne završnice, u kojoj su izabranici Milana Karakaša nadoknadili pet koševa zaostatka, pokazao se Roko Prkačin, koji je postigao poslednja četiri koša, ulazom i zakucavanjem za 69-67 na 21 sekundi pre kraja, te polaganjem za konačnih 71-70 >> Pročitaj celu vest na sajtu Radio 021 << tri sekunde pre kraja, nakon što je Špance u vođstvo trojkom doveo Hektor Alderete.

Hrvatska je nakon 1995. godine, te 2010. i 2011, po četvrti put u isto toliko finalnih nastupa osvojila zlatnu medalju.