Odbojkaši Srbije odgovorili na izazov odbojkašica i pridružili se na krovu Evrope

Izvor: RTS, 29.Sep.2019, 17:19   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Odbojkaši Srbije odgovorili na "izazov" odbojkašica i pridružili se na krovu Evrope

Odbojkaši Srbije savladali su, nakon preokreta, Sloveniju sa 3:1 (19:25, 25:16, 25:18, 25:20) u finalu Evropskog prvestva u pariskom Bersiju. Ovo je treća evropska titula za naše odbojkaše.
Odbojkaši Srbije pridružili su se odbojkašicama i sada su zajedno na evropskom prestolu. Posle velike borbe u četiri seta nadigrali su Slovence. Veliki otpor pružio je protivnik, osvojio prvi set, ali "mašina" >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << kojim je rukovodio Slobodan Kovač je došla do svoje igre, preokrenula rezultat i stigla do velike pobede.

Slovenci su bolje ušli u meč, stekli prednost. Međutim naši su odgovorili i stigli prednost. Ipak, sredinom seta protivnik je uspeo da stekne osetniju prednost koju je uspeo u finišu da uveća i osvoji prvi set sa 25:19.
Usledio je fantastičan odgovor odbojkaša Srbije. Sjajnim servisima poremećen je prijem protivnika, što je udaljilo njihove srednjake od mreže. Proradio je naš blok, što je rezultiralo ubedljivo osvojenim drugim setom 25:16.
Slična slika viđena je i u trećem setu. Ponovo su naši dominirali. Sjajan servis, odlična igra u polju i blok, ponovo našima donose ubedljivu prednost, koju uspevaju da sačuvaju do kraja seta - 25:18.
Velika borba i u, ispostavilo se, poslednjem setu. Protivnik se držao do rezultata 10:9. Tada naši pojačavaju i ubrzo stižu do šest poena prednosti 18:12. Potom rutinski privode set i meč kraju - 25:20.
Tok meča:
19.32 – Kraj meča. Srbija je šampion Evrope - 25:20 u četvrtom setu.

19.25 – U finiš seta ulazimo sa velikih šest poena prednosti 20:14.
19.21 – Sjajnom serijom naši dolaze do pet pena prednosti - 16:11. Selektor protivnika je prinuđen da tajm-autom prekine seruju Srbije.

19.18 – Naši održavaju dva poena prednosti - 11:9.
19.11 – Nakon početnog vođstva protivnika, naši odbojkaši serijom od 4:0 preokreću rezultat i vode sa 6:4.
19.02 – Kraj trećeg seta. Srbija - Slovenija 25:18. Naši odbojkaši lako rešavaju i treći set u svoju korist.

18.55 – U finiš seta ulazimo sa sedam poena prednosti - 20:13.
18.52 – Nakon još jednog poena za našu selekciju (18:11), selektor Slovenaca je primoran da zatraži novi tajm-aut.
18.51 – Odbojkaši Srbije povećavaju  na šest poena prednosti - 17:11.
18.46 – Sada protivnik osvaja dva vezana poena 11:8.
18.45 – Nakon sjajnog servisa Lisinca, naši plokom osvjaju poen. Usledila su još dva dobara servisa, a nakon odlične igre u polju osvajamo poene - 11:6.
18.41 – Sjajni poeni na obe strane - servisi, blokovi, igra u polju, Srbija vodi sa 7:5.
18.38 – Sada naši preokreću, osvajaju dva poena - 4:3.
18.37 – Velika borba i u trećem setu. Posle dva poena naše selekcije, Slovenci stižu do preokreta - 3:2.
18.27 – Kraj drugog seta. Srbija – Slovenija 25:16. Naši rutinski privode set kraju.

18.23 – Slovenci uspevaju da smanje prednost naše selekcije - 21:15. Kovač tajm-autom povezuje naše redove.
18.19 – U finiš seta naši ulaze sa velikih osam poena razlike - 20:12.
18.17 – Posle još jednog poena za naše odbojkaše selektor Slovenije je zatražio novi tajm-aut.
18.16 – Naši uspevaju da održe prednost - 17:10.
18.13 – Sjajan servis Srećka Lisinca - 14:7. Naši su osvojili duplo više poena od protivnika.
18.11 – Posle tajm-auta, naši osvojaju još tri poena, dva posle bloka, a jedan sjajnim servisom Uroša Kovačevića - 12:6.

18.09 – Proradio je blok naše selekcije, Srbija vodi sa 9:5. Protivnik traži tajm-aut, kako bi prekinuo seriju Srbije.
18.05 – Na startu drugog seta naši uspevaju da steknu dva poena prednosti - 5:3.
17.59 – Kraj prvog seta, Srbija - Slovenija 19:25. Protivnik uspeva da privede set kraju.

17.52 – Slovenci u finiš seta ulaze sa pet poena prednosti 20:15.
17.48 – Protivnik je u naletu, dolazi do četiri poena prednosti - 17:13, selektor Kovač traži tajm-aut.
17.46 – Slovenci uspevaju da iskoriste kontre i povećaju prednost na 15:12.

17.41 – Protivnik uzvraća i sa tri vezana poena preokreću rezultat - 9:8.
17.38 – Posle početnog vođstva Slovenaca od dva razlike, na servis je došao Nikola Jovović, i serijom od 4:0, naši prelaze u vođstvo 7:5.
17.32 – Počeo je meč ...
17.25 – Intoniranje himne Srbije.

17.20 – Igrači obe selekcije su na terenu.Nakon zagrevanja i intoniranja himni očekujemo početak finala.

Pogledaj vesti o: Izbori