Hrabri Mađari nisu izdržali  Nemci se provukli i izbegli ispadanje VIDEO

Izvor: B92, 23.Jun.2021, 22:55

Hrabri Mađari nisu izdržali " Nemci se provukli i izbegli ispadanje VIDEO

Fudbaleri Nemačke i Mađarske odigrali su 2:2 (0:1), u meču poslednjeg kola grupe F na Evropskom prvenstvu.

Mađarska je bila blizu neviđene senzacije i izbacivanja favorizovane Nemačke sa Evropskog prvenstva, ali su se ipak trostruki evropski šampioni izvukli.

Nemačka će u osmini finala igrati protiv Engleske na Vembliju u Londonu, dok su Mađari završili takmičenje na Evropskom prvenstvu.

Mađarska je u 11. minutu šokirala Nemačku >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << u sred Minhena.

Pukla je kontra Mađarske, a posle fantastičnog centaršuta sa desne strane glavom pogađa Adam Salaj donji desni ugao i donosi Mađarima prednost.

Nemačka je onda krenula svim snagama u napad.

Prvo je u 21. minutu Mats Humels gađao glavom posle dobrog centaršuta iz kornera i pogodio je prečku, da bi u nastavku Matijas Ginter gađao, ali se istakao odličnom odbranom golman Peter Gulaši.

Mađarska se povukla i ponovo čekala kontre, Nemačka je napadala, ali je sve napade odbila gostujuća selekcija i na poluvreme otišla sa vođstvom 1:0.

Utakmica je nastavljena u istom ritmu – Nemačka je napadala, Mađarska se branila, ali prave šanse za Nemce nije bilo.

Mađari su u 64. minutu mogli i do 2:0, ali je Roland Salaj iz slobodnog udarca pogodio stativu!

Nemačka stiže do izjednačenja u 66. minutu.

Gulaši je napravio veliku grešku, poleteo je u prazno, a Humels dodaje do Haverca, koji sa metar smešta loptu u mrežu.

I onda, novi šok!

Samo što su krenuli sa centra Mađari, odmah stižu do novog vođstva u 68. minutu.

Adam Salaj dodaje u prostor do Šafera, koji glavom smešta loptu iza leđa Nojera!

Nemci su morali na sve ili ništa, pošto su bili pred ispadanjem.

Mađarska se skroz povukla i branila prednost, ali nije uspela.