Bobana Momčilović-Veličković treći put šampionka Evrope!

Izvor: Sportske.net, 28.Feb.2020, 20:46   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Sjajno pucanje naše sportistkinje.

Bobana Momčilović Veličković osvojila je zlatnu medalju pištoljem na 50. Evropskom prvenstvu vazdušnim oružjem u Vroclavu!

U finalu je ubedljivo trijumfovala sa 236,4 kruga, skoro četiri više od drugoplasirane Hajdi Dithelm Gerber i treći put osvojila evropsku titulu, posle najsjajnijih medalja na EP 2010, 2012.

Bobana je u finalu nešto lošije >> Pročitaj celu vest na sajtu Sportske.net << počela, posle prvih pet serija bila na poslednjoj, osmoj poziciji, ali onda je „eskplodirala“, na polofini finala izbila na čelnu poziciju koju nije ispuštala do kraja

U kvalifikacijama je Bobana Momčilović Veličković zauzela sa 575 krugova zauzela šesto mesto. U konkurenciji 64 takmičarke, Zorana Arunović je zauzela 18.mesto (571 krug), a Jasmina Milovanović 33.poziciju (566).

Vazdušni pištolj žene:1. Bobana Momčilović Veličković (Srbija) 236,4, 2. Hajdi Dithelm Gerber (Švajcarska) 232,7, 3. Ana Korakaki (Grčka) 213,6, 4. Vitalina Bacaraškina (Rusija) 193,4, 5. Marija Grozdeva (Bugarska) 173,0... kvalifikacije: 1. Ana Korakaki (Grčka) 581, 2. Vitalina Bacaraškina (Rusija) 578, 3. Marija Grozdeva (Bugarska) 578... 6. Bobana Momčilović Veličković 575... 18. Zorana Arunović 571... 33. Jasmina Milovanović 566... Ukupno 64 takmičarke.