Bibić daleko od borbe za medalju – neprikosnoveni Norvežanin

Izvor: B92, 16.Avg.2022, 21:30

Srpski atletičar Elzan Bibić završio je trku na 5.000 metara na 18. mestu na Evropskom prvenstvu u Minhenu.

Bibić je ostvario vreme od 13:39.60 što je daleko od nivoa koji je bio dovoljan da se umeša u borbu za medalje.

Slavio je norveški atletičar Jakob Ingebrigsten sa rezultatom 13:21.13 i odbranio zlatnu medalju koju je osvojio pre četiri godine u Berlinu. Nije uspeo da obori rekord >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << takmičenja koji je postavio Džek Bukner od 13:10.15. Svetski rekord drži atletičar iz Ugande Džošua Čeptegei (12:35.36).

Ingebrigsten je vlasnik evropskog rekorda (12:48.45) i aktuelni olimpijski šampion na 1.500 metara.

Pratili su ga Mohamed Katir iz Španije sa njegovim najboljim rezultatom ove sezone 13:22.98, a treći je završio italijanski atletičar Jemaneberhan Kripa sa 13:24.83.

Inače, start trke je ponovljen nakon atipičnog prestupa na startu u ovom tipu trke.