Izvor: RTS, 17.Maj.2021, 18:53

Anja Crevar šesta u Evropi, muška štafeta sedma, Silađi bez finala

Srpska plivačica Anja Crevar zauzela je šesto mesto u finalnoj trci na 400 metara mešovitim stilom na Evropskom prvenstvu u Budimpešti. Muška štafeta 4h100 metara slobodnim stilom sedma na kontinentu. Čaba Silađi nije uspeo da se plasira u finale trke na 100 metara prsnim stilom.
Anja Crevar je finale na 400 metara mešovitim stilom na Evropskom prvenstvu u Budimpešti >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << završila na šestom mestu, sa vremenom 4:40.84.

Zlatnu medalju osvojila je Mađarica Katinka Hošu sa 4:34.76, srebro je pripalo njenoj zemljakinji Viktoriji Mihaljvari sa vremenom 4:36.81, dok je treća bila Britanka Ejmi Vilmot - 4:36.81.
Čaba Silađi nije uspeo da se plasira u finale trke na 100 metara prsnim stilom, pošto je u prvoj polufinalnoj trci zauzeo šesto mesto rezultatom 59.72.
Muška štafeta 4h100 metara slobodnim stilom zauzela je sedmo mesto u finalu Evropskog prvenstva sa vremenom 3:13.73.
U izuzetno jakoj konkurenciji, zlato je pripalo Rusiji 3:10.41, srebro je osvojila Velika Britanija 3:11.56, dok je bronzu zaslužila štafeta Italije 3:11.87.
Srpski plivač Andrej Barna sa 47.15 imao je drugo vreme od svih takmičara koji su nastupili u finalu štafete.