Real slavio u Atini, Alba ubedljiva protiv Baskonije

Izvor: RTS, 26.Dec.2019, 23:41   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Košarkaši Real Madrida savladali su u gostima Panatinaikos rezultatom 87:75 u okviru 16. kolu Evrolige. Alba je u Berlinu deklasirala Baskoniju 81:57. Asvel bolji od Himkija.
Nakon izjednačenog početka, gosti iz Madrida su krajem prve četvrtine došli do prednosti koju su do kraja sigurno čuvali. Veliki deo drugog poluvremena, Atinjani su imali dvocifren zaostatak, pa 13. pobeda Reala nije dovođena >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << u pitanje.

Najefikasniji u pobedničkoj ekipi bio je Entoni Rendolf sa 22 postignuta poena, koji je čak 11 puta šutnuo za tri poena, a pet puta pogodio.
Najbolji u timu Rika Pitina bio je grčki plejmejker Nik Kalates sa 19 poena i sedam asistencija.

Alba je u Berlinu ubedljivo pobedila Baskoniju rezultatom 81:57.
Nemačka ekipa je potpuno kontrolisala ritam utakmice. Već nakon prvog poluvremena imala je 14 poena prednosti, a u drugom je razlika konstantno rasla.
Pobedi Albe poenterski je doprinelo samo sedam košarkaša, a najviše Martin Hermanson sa 18 postignutih koševa. Dabl-dabl učinak zabeležio je centar domaćih Lendri Noko koji je upisao 11 poena i isto toliko skokova.
Dvocifreni kod gostiju bili su samo Šavon Šilds sa 11 i Majkl Erik sa 10 postignutih poena.
Španci su ostali na šest pobeda, a Alba je zabeležila svoju petu.
Košarkaši Asvela pobedili su u Lionu Himki rezultatom 92:88.
Gosti iz Rusije su veći deo prvog poluvremena bili u prednosti, ali je Asvel već do odlaska na odmor preokrenuo rezultat u svoju korist.
Prednost je u drugom poluvremenu rasla, a početkom četvrte četvrtine iznosila je i 19 poena. Izgledalo je da je utakmica rešena, ali je Himki ušao u seriju pogodaka i meč vratio u egal.
Ipak, Asvel nije dozvolio veliki preokret na domaćem parketu, pa je došao do osme pobede u takmičenju.
Francusku ekipu je predvodio Dejvid Lajti sa 20 postignutih poena. Blizu dabl-dabl učinka bio je Džordan Tejlor sa 17 poena i osam skokova.
Najbolji kod Himkija bio je Janis Tima sa 20 postignutih poena i šest pogođenih trojki iz 11 pokušaja.
21.00 Barselona - Olimpijakos
Tabela: Real 13-3, Efes, 13-3, Barselona 12-3, Makabi 11-5, CSKA 11-5, Panatinakos 9-7, Himki 8-8, Armani 8-8, Asvel 8-8, Olimpijakos 6-9, Valensija 6-9, Crvena zvetda 6-9, Bajern 6-9, Baskonija 6-9, Fenerbahče 5:10, Alba 5-11, Zenit 4-11, Žalgiris 3-12.

Pogledaj vesti o: Evroliga