Izvor: RTS, 06.Okt.2022, 22:17

Real savladao Panatinaikos, Makabi u poslednjem napadu ostvario pobedu nad Žalgirisom

Košarkaši Real Madrida savladali su Panatinaikos u Atini u okviru prvog kola Evrolige, rezultatom 71:68. Makabi je na svom terenu u poslednjem napadu pobedio ekipu Žalgirisa, 84:83.
Utakmica između Reala i Panatinaikosa bila je neizvesna do samog kraja, Radonjić je valjano pripremio ekipu za utakmicu protiv „kraljevskog kluba", međutim Real je bio uvek na par poena prednosti u odnosu na rivala i stigao do prvog trijumfa u novoj sezoni Evrolige.
Najefikasniji u ekipi Reala bio je Tavares sa 14 postignutih poena, dok je novajlija Dženan Musa ubacio 13 poena i proveo 25 minuta na parketu. Gabrijel Dek je zabeležio 9 poena uz 13 skokova.
Kod Panatinaikosa Derik Vilijams je postigao 15, a Paris Li 12 poena.
Makabi je u Tel Avivu u neizvesnoj i napetoj utakmici uspeo da savlada Žalgiris.

Skupo plaćena ekipa "ponosa Izraela" je do pobede došla u samom finišu utakmice i to pogotkom sa linije za slobodna bacanja.
Bonzi Kolson je upisao 16, a Vejd Boldvin 15 poena u ekipi Makabija, dok je kod Žalgirisa najefikasniji bio Kinan Evans sa 17, a Hejs je brojao do 16 poena na meču.
Košarkaši Fenerbahčea su rutinski savladali ekipu Bajerna u Minhenu - 74:62.
Najefikasniji igrač na utakmici bio je Otelo Hanter iz Bajerna sa 18 postignutih poena i 8 skokova za 23 minuta igre.
U redovima turskog tima Džekiri je postigao 15 poena, a Nik Kalates 12 uz 5 asistencija na meču.
Olimpija Milano je bila bolji rival u utakmici protiv Asvela i u Lionu uspela da nadoknadi veliki minus iz prve četvrtine.

Nando De Kolo je zabeležio 18 poena, 5 skokova i 4 asistencije u rimu Asvela, dok je Bili Beron iz Olimpije postigao isti broj poena, uz 4 skoka i 5 asistencija.
Valensija je na svom parketu izgubila od Baskonije rezultatom 81:71.
Najbolji igrači na utakmici bili su iz redova gostujuće ekipe - Kotsar je upisao 21 poen, 9 skokova i 4 asistencije na meču, pratio ga je Giedraitis sa 19 poena i 7 skokova.
U ekipi Valensije najefikasniji bili su Rivero sa 14 i Prepelič sa 12 poena.
Srpski predstavnici u Evroligi Crvena zvezda i Partizan utakmice prvog kola igraju u petak.