Izvor: MozzartSport.com, 27.Okt.2021, 22:16

Očajan početak i loš kraj ispisali poraz CSKA u Vilerbanu

Eli Okobo iskoristio lošu koncentraciju Moskovljana da donese Asvelu četvrtu pobedu u Evroligi

Očajan početak i smušen finiš koštali su CSKA poraza u Vilbernabu gde je Asvel upisao četvrtu evroligašku pobedu u ovoj sezoni - 70:68

Baš loše je CSKA izgledao u prvih 12-13 minuta. Ljuljao se na ivici rezultatske provalije (13:27) sve do završetka druge deonice, pa je trener Dimitris Itudis >> Pročitaj celu vest na sajtu MozzartSport.com << imao mnogo toga da kaže svojim "vojnicima" na velikom odmoru kojim im je dobro došao.

A onda u nastavku kao da je izašao drugi tim. Predvođeni Denijelom Heketom Moskovljani su potpuno preokrenuli rezultat u trećoj četvrtini. Stigli su do 56:51. Nisu tada domaćini posustajali. Sigurno su zakoračili u poslednjih deset minuta kao na početku utakmice. Gradili su sigurnost na Eliju Okobu (14 poena) koji je nešto više od dva minuta pre kraja vratio Asvelu prednost (68:67).

Pokušao je posle tajm auta Aleksej Šved da šutem za tri poena prenese psihološki pritisak na rivala. Nije bio uspešan ni Heket sa penala. Promašio je oba slobodna bacanja dajući šansu Asvelu da napravi ključan korak ka pobedi koji je napravio Okobo.

Poentirao je za 70:67 12 sekundi pre kraja, pa ruskom timu nije ništa preostalo nego da traži šut za tri poena ne bi li se domogao produžetka.

Ipak, Francuzi u prvi mah nisu to dozvolili. Faulirali su Klajburna koji je morao na liniju za slobodna bacanja. Pogodio je prvo, ali je promašio drugo. Ipak, zgrabio je loptu, ali je bio neprecizan u šutu za tri poena sa sirenom, što je bio znak da Asvel može da počne da slavi.

Pored Okoba u Asvelu se poenterski istakao Jusufa Fal sa 12 poena i 10 skokova, dok su kod Moskovljana dvocifreni bili tragičar Heket (16 poena), Fojtman (13 poena) i Šved (10 poena).