Izvor: RTS, 01.Feb.2023, 21:29

Efes nadigrao Žalgiris, pobeda Monaka

Košarkaši Efesa savladali su Žalgiris sa 80:70 u meču 22. kola Evrolige. Monako bolji od Albe u Berlinu - 102:84.
Efes je sa novom pobedom stigao do 11 trijumfa u sezoni i uz 11 poraza nalazi se na devetom mestu, u grupi sa Partizanom i Makabijem koji imaju isti učinak. Žalgiris je ostao na 12 pobeda i trenutno je na sedmoj poziciji.

Neizvesno je bilo u prvoj četvrtini ekipe >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << su se smenjivale u vođstvu da bi period bio završen nerešenim rezultatom. Nastavak je doneo bolju igru domaćina koji je polako podizao prednost i stigao do maksimalnih plus 13 - 36:23, da bi se na poluvreme otišlo pri rezultatu 38:28.
Nastavak je doneo zanimljivu košarku. Žalgiris je pkušavao da uhvati priključak, nekoliko puta je uspeo da priđe na tri poena zaostatka. Ipak, Efes nije dozvolio protivniku da napravi preokret i nakon trećeg perioda rezultat je bio 55:49.
U poslednjoj četvrtini Efes je kontrolisao rezulta, ponovo je došao do dvocifrene prednosti - 63:53. Rival je pokušavao da uhvati priključak. Tri minuta pre kraja nakon vođstva domaćina od 72:61, Žalgiris serijom od 9:0 prilazi na dva poena zaostatka.

Efes je uzvratio serijom 8:0 i tako odbio poslednji nalet protivnika. Na kraju pobeda domaćina - 80:70.
Najefikasniji u pobedničkoj ekipi bio je Klajburn sa 19 poena, Danston je ubacio 12, Micić 11. U ekipi Žalgirisa, Brazdeikis je imao učinak od 25 poena, a dvocifren učinak imao je još i Ulanovas sa 15.
U narednom kolu Efes gostuje kod Olimpijakosa, dok Žalgiris dočekuje Partizan.

Monako je ubedljivo savladao Albu u Berlinu sa 102:84. Gostima je ovo 14. pobeda u sezoni i tako se izjednačio sa Barsom i Realom. Alba je ostala prikovana za dno tabele sa šest trijumfa.
Domaćin je imao snage za prvu četvrtinu koju je dobio sa dva razlike. Monako je pojačao u nastavku i do poluvremna otišao na plus 15 - 51:36.
Alba nije imala snage da dođe do preokreta. Tačnije Monako joj to nije dozvolio, kontrolisao je igru i rezultat, a pred poslednji period imao je velikih plus 19. Poslednji period bio je samo odrađivanje posla gostiju. Na kraju ubedljiva pobeda Monaka, 102:84.
Monako je do pobede predvodio Montiejunas sa 22 poena, Đejs je dodao 13, a Lojd 12. U poraženom timu Vetzel je imao učinak od 17 poena, njega je pratio Procida sa 16.
U narednom kolu Monako dočekuje Real iz Madrida, a Alba gostuje kod Fenerbahčea.