EVROLIGA: Micić u derbiju prekinuo Željkov NIZ! Efes VLADA Istanbulom! Jović STOTKOM isprašio Albu!

Izvor: SrbijaDanas.com, 12.Dec.2019, 23:02   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Na programu 13. kolo elitnog takmičenja.

Košarkaši Efesa savladali su u 13. kolu Evrolige, Fenerbahče na gostovanju rezultatom 73:81. Vicešampion Evrope je ovim trijumfom prekinuo seriju izabranika Željka Obradovića koji su do ovog meča imali tri vezane pobede.

Rivali su se smenjivali u vođstvu tokom prvog poluvremena, dok je nastavku Efes stekao dvocifrenu prednost koja je u jednom trenutku iznosila i +17. Tada je Fenerbahče uzvratio serijom 11:0, >> Pročitaj celu vest na sajtu SrbijaDanas.com << ali nedovoljno da domaćin izbegne osmi poraz u sezoni.

Gosti su samo dva minuta pre kraja meča imali 12 poena viška, ali je Fener smanjio sa dve vezane trojke Slukasa. Kalinić je sa dva uzastopna rešena napada prepolovio prednost gostiju na -5 u poslednjem minutu, a onda je Larkin uzeo stvar u svoje ruke. Tačku na trijumf stavio je Simon za 80:71, pa domaćin nije uspeo da se ponovo vrati i izbegne neuspeh.

Hit the buzzer, Krunoslav Simon!#7DAYSMagicMoment pic.twitter.com/TrZqEhaCIL

— Turkish Airlines EuroLeague (@EuroLeague) December 12, 2019

U poraženom timu najefikasniji bio je Vilijams sa 16 poena, Nando De Kolo je ubacio 13 koševa, Slukas 12, Kalinić 10, dok se Štimac nije upisao u strelce.

Efes je do trijumfa vodio Simon sa 22 poena, Larkin je dao 20, dok Micić nije bio na svom nivou pošto je postigao samo šest poena uz pet asistencija.

🔥 Micic - Sanli's connection 🔥#7DAYSMagicMoment pic.twitter.com/HWVKkdrQqn

U prvom meču dana Himki je deklasirao Albu sa 104:87. Domaćin je jako ušao u meč, pa su gosti početkom druge četvrtine serijom 11:0 stigli do ubedljivih 35:23, ali se ta prednost ubrzo istopila. Već na poluvremenu domaćin je preokrenuo rezultat u svoju korist, da bi u trećem periodu na scenu stupili Devin Buker i Jerebko.

24pts for @DevinBooker31 & 22pts for @Shved23 to lead @Khimkibasket to the home victory over @albaberlin. pic.twitter.com/Vl3ZxlLP6d

Sjajan je bio i Aleksej Šved koji je u poslednjih pet minuta popravio svoj prosek i postigao još osam poena od ukupnih 22. Najefikasniji kod Rusa bio je Buker sa 24 poena i 10 skokova uz indeks 36, a Jonas Jerebko je imao 18 poena. Stefan Jović je učestvovao sa pet koševa i tri asistencije, za samo 13 minuta provedenih u igri, dok je kod Albe na visini zadatka bio samo Geidraitis sa 17 poena.