EVROLIGA: Hrabra Zvezda POKLEKLA u Vilebranu! Asvel dobio TRILER (VIDEO)

Izvor: SrbijaDanas.com, 21.Jan.2022, 21:14

Dramatičan meč.

KK Crvena zvezda nije uspela da prekine seriju poraza u Evroligi, pa je sa gostovanja u Vilerbanu pretrpela 12. neuspeh u najelitnijem košarkaškom rangu od francuskog Asvela rezultatom 69:67 (11:17, 14:18, 24:13, 20:19).

Dobrić je utakmicu završio sa 20 poena, dok je dvocifren bio samo još Vajt sa 12 koševa, Mitrović je dodao devet.

Kod Asvela, Džons i Lakomb su >> Pročitaj celu vest na sajtu SrbijaDanas.com << podelili po 17 poena, dok je jedini ih ispratio Džejms Gist sa devet koševa.

Kako je meč tekao pročitajte u nastavku teksta.

ASVEL - CRVENA ZVEZDA 69:67 (11:17, 14:18, 24:13, 20:19)

Dvorana: Astrobal.

Sudije: Luiđi Lamonika, Emilio Perez, Vasilki Tsaruča.

ASVEL: Okobo, Vambanjama, Morgan, Džons 17, Kaudi 2, Lakomb 17, Dio 3, Najt 4, Gist 9, Fal 4, Osetkovski 7, Hauard, Strazel 5, Antetokunbo 1.

CRVENA ZVEZDA: Lazarević, Volters 4, Davidovac 2, Mitrović 9, Lazić 2, Kalinić 9, Dobrić 20, Holins 5, Simonović, Ivanović, Marković 2, Vajt 12, Kuzmić 2, Cirbes.

Početak meča pripao je Zvezdi. Agresivnom odbranom srpski šampion spustio je domaćina na samo 11 poena u prvom kvartalu, dok su u napadu trojkama, preko Holinsa i Vajta održavali lepu zalihu.

Do najvećeg vođstva KK Crvena zvezda je stigla u 13. minutu, kada je stekla 14 poena prednosti (11:25), zahvaljujući odličnoj igri i realizaciji Mitrovića, Vajta i Dobrića.

Asvel je, ipak, do odlaska na poluvreme uspeo da spusti minus, pre svega zbog velikog broja grešaka koje su igrači u crveno-belim dresovima napravili u fazi napada.

Francuzi su u nastavku krenuli mnogo žustrije i serijom 10:2 preko neuhvatljivog Lakomba u potpunosti uhvatili priključak (35:37), a posle dugo vremena poenima Gista i potpuno preokrenuli rezultat u svoju korist (44:43) u finišu treće četvrtine.

Kao na početku treće, i u poslednjoj četvrtini Asvel je krenuo serijom 5:0, koševima Džonsa i trojkom Strazela. Vodila se velika borba u završnih 10 minuta, ali je domaćin imao više sreće, pošto je najbolji igrač u redovima Zvezde Ognjen Dobrić sa zvukom sirene promašio trojku za pobedu Radonjićevog tima.

KK Crvena zvezda u 22. kolu Evrolige gostuje Asvelu iz Vilerbana. Meč u Francuskoj biće prvi za izabranike Dejana Radonjića u Novoj godini, u najelitnijem klupskom takmičenju.

Podsetimo, "pokošeni" korona virusom, crveno-beli dugo nisu ni bili u trenažnom procesu, pa su njihovi dueli u Evroligi protiv Fenerbahčea, Žalgirisa i Reala odloženi.

Inače, prvi okršaj ovih klubova u Beogradu, pripao je crveno-belima rezultatom 73:67, a obe ekipe su u poslednja dva meča zabeležila isti broj poraza.

Zvezda je trenutno na skoru 7-11, dok Asvel ima meč i pobedu više i bilans 8-11.

Sva dešavanja sa utakmice Asvel - Crvena zvezda možete da pratite na našem sajtu iz minuta u minut.