Armani slavio nakon preokreta, Fener ubedljiv

Izvor: RTS, 28.Feb.2019, 20:58   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Košarkaši Armanija savladali su kao gosti ekipu Himkija sa 90:88, Fenerbahče je bio ubedljiv u istanbulskom derbiju protiv Efesa sa 84:66 u mečevima 24. kola Evrolige.
Himki je veći deo meča imao prednost, koja je u jednom trenutku u trećoj četvrtini iznosila i 14 poena.

Ipak Armani je do kraja treće i početkom poslednje >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << četvrtine uspeo da se potpuno vrati rezulatski u meč i potom i povede.
Himki je imao koš prednosti na početku poslednjeg minuta, ali je Armani poenima Džejmsa i Micova ponovo preokrenuo i na kraju održao prednost i upisao pobedu.
Najefikasniji u italijanskoj ekipi upravo su bili Majk Džejms sa 16 i Micov sa 15 poena, koliko je dodao i Tarževski.
Nemanja Nedović postigao je sedam poena.
U redovima Himkija Šved je postigao 23, a Tomas 17 poena. Dženkins je ubacio 15, koliko i Kroker.
Armani je upisao 13. pobedu u 24 utakmice i nalazi se na šestoj poziciji, dok je Himki 13. sa devet pobeda.
Fenerbahče je u derbiju Istanbula savladao Efes sa 84:66.

Nikola Kalinić predvodio je Fener sa 15 poena. Slukas je postigao 17, a Datome 13 poena. Marko Gudurić dodao je 11.
U redovima Efesa Moerman je postigao 20, a Larkin 13 u gostujućoj ekipi.
Fenerbahče je upisao 21. pobedu u 24 utakmice i nalazi se na prvoj poziciji na tabeli, dok je Efes na četvrtom mestu sa skorom od 15 pobeda i devet poraza.
U ostalim mečevima Makabi je pobedio Darušafaku 77:58, Baskonija je bila bolja od Žalgirisa sa 80:73, dok je Panatinaikos slavio u gostima protiv Gran Kanarije 99:80.