Putin nam za 20 dana donosi i ponudu za ovu kompaniju

Izvor: B92, 28.Dec.2018, 11:00   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Putin nam za 20 dana donosi i ponudu za ovu kompaniju

"Večernje novosti" pišu, u izdanju od petka, da je nekoliko ruskih kompanija zainteresovano da kupi pančevačku "Petrohemiju".

Tender za privatizaciju biće raspisan u februaru naredne godine.

"Ova kupovina je deo ekonomskog paketa koji Vladimir Putin, predsednik Ruske Federacije, donosi Srbiji sredinom januara", nezvanično saznaje taj list.

"Petrohemija" je prošle godine imala najveću neto dobit u Srbiji. Posle otpisa dela dugova (47,7 odsto) i konvertovanja >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << dela obaveza u akcije preduzeća, njena dobit je u 2017. bila 40,4 milijarde dinara. Rusi su veoma zainteresovani za saradnju s "Petrohemijom", kaže neimenovani sagovornik lista.

On dodaje da, ako iz nekog razloga Rusi odustanu od ovog podihvata, Srbija ima plan B, odnosno računa na kineske gigante, što će biti poznato u aprilu kada se očekuje dodazak kineskog predsednika Si Ðinpinga.

Nastavak na B92...






Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.